زمین بازی ضد کرونا طراحی شددو طراح آلمانی موفق شدند یک زمین بازی ایمن طراحی کنند که می‌تواند در طول همه گیری کرونا، نقشی مثبت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ایفا کند.

 

به گزارش صبح ساحل، دو طراح آلمانی موفق شدند یک زمین بازی ایمن طراحی کنند که می‌تواند در طول همه گیری کرونا، نقشی مثبت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ایفا کند.


این زمین بازی موسوم به «ریمبین» دارای سکو‌هایی است که به شکلی جداگانه تقسیم شده اند به طوری که کودکان به اندازه‌ای نزدیک یکدیگر نیستند که میکروب‌ها را به اشتراک بگذارند.

دو طراح آلمانی به نام‌های کلودیو ریمل و مارتین بیندر این طرح را برای بازی بی خطر کودکان در دوران کرونا اجرایی کرده اند. آن‌ها نام خانوادگی خود را برای نام گذاری طرح خود ترکیب کردند. این نام همچنین ترکیبی از کلمات rim، به معنی لبه، و bin، به معنای ظرف است، اشاره‌ای به قطعات جدا شده زمین بازی.

زمین بازی ضد کرونا طراحی شد


آن‌ها تجربه جداگانه خود را در طراحی و روانشناسی با هم ترکیب کردند تا کودکان بتوانند بازی و فاصله اجتماعی را حفظ کنند. زمین بازی ریمبین در خارج از خانه قرار می‌گیرد و کودکان را در فاصله‌ای امن از هم جدا نگه می‌دارد و این یک گزینه بالقوه مناسب برای نگه داشتن کودکان در خانه است.

بچه‌های یک خانواده مانند خواهر و برادر می‌توانند در یک سکو بازی کنند.


برای اطمینان از اینکه هر یک از سکو‌ها فقط توسط یک کودک در یک زمان اشغال شده است، هرکدام تنها یک روش ورود دارند.

بچه‌ها هم می‌توانند یکدیگر را ببینند و صدای یکدیگر را بشنوند. حتی کودکان می‌توانند بازی‌های مشترک داشته باشند.

در این طرح همچنین می‌توان از لوله‌های مکالمه که در برخی از زمین‌های بازی وجود دارند، استفاده کرد تا کودکان بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تمام سطحی که بچه‌ها ممکن است با آن‌ها مانند دستگیره یا لوله در تماس باشند، از فلز ساخته شده اند، بنابراین می‌توان آن‌ها را به راحتی ضد آب کرد.

 

زمین بازی ضد کرونا طراحی شد

طراحان همچنین توصیه می‌کنند دستگاه‌های ضد عفونی کننده در نزدیکی این سکو‌ها نصب شود.

طراحان برای رسیدن به طرح فعلی با ده‌ها مادر و پدر گفتگو کرده و نظرات آنان را جویا شدند تا طرحی جذاب را اجرا کنند؛ بنابراین، آن‌ها به آنچه والدین گفتند گوش دادند و از طبیعت الهام گرفتند. این سکو بر اساس شکل یک نیلوفر آبی ساخته شده است.

 

طراحان گفتند که اگر این مفهوم به واقعیت تبدیل شود، آن‌ها امیدوارند که عناصر جداگانه زمین بازی نصب شده در مناطق شهری در سراسر جهان را مشاهده کنند.

زمین بازی ضد کرونا طراحی شد

منبع:انتخاب

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها