انفجار بمب در جنوب افغانستان جان ۲ کودک را گرفت انفجار بمب در شهر قندهار واقع در جنوب افغانستان منجر به کشته شدن دو کودک شد.

به گزارش صبح ساحل، «جمال ناصر» سخنگوی پلیس محلی افغانستان به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که پنج غیرنظامی نیز در این انفجار زخمی شدند.هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این بمب گذاری را برعهده نگرفته است. افغانستان این روزها صحنه انفجار و بمب‌گذاری های پی در پی است.چندی پیش، چهار مهاجم انتحاری به یک بیمارستان و زایشگاه در غرب شهر کابل حمله کردند که در نتیجه آن ۲۴ زن و کودک کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شدند. در همان روز مراسم تشییع جنازه در استان ننگرهار هدف حملات انتحاری قرار گرفت که در جریان آن ۲۵ نفر کشته و ۶۸ تن دیگر زخمی شدند.

"محمد اشرف غنی" رییس جمهوری افغانستان پس از حملات مرگبار تروریستی به بیمارستانی در کابل و مراسم تشییع جنازه در شرق این کشور، طالبان و داعش را مسوول این رویداد دانست و گفت که آن‌ها با اشاره بیگانگان به کشتار مردم ادامه می‌دهند.وی با اشاره به اینکه طالبان اراده‌ای برای کاهش خشونت و جنگ ندارند، گفت: به همین دلیل نیروهای ارتش باید از حالت دفاعی خارج شده و حملات تهاجمی خود را از سر گیرند.دولت افغانستان پس از امضای توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان در دهم اسفند ماه سال گذشته، نیروهای دولتی را از حالت تهاجمی خارج کرده و دستور دفاعی داده بود.

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها