افزایش قیمت شن وماسه درهرمزگان پذیرفتنی نیستمعاون نظارت، بازرسی وحمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: افزایش قیمت تعیین شده شن و ماسه در استان بدون هماهنگی کمیته تنظیم بازار صورت گرفته و مورد تایید نیست.

به گزارش صبح ساحل، عبدالرضا پیروی منش روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: براساس بخشنامه ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیچ افزایش قیمتی بدون هماهنگی و مصوبه کمیته تنظیم بازار، پذیرفتنی نیست.
وی بیان داشت: انجمن شن و ماسه درهرمزگان بیش از ۳۴ درصد قیمت این معادن را افزایش داده اند که علت اصلی آن را بالا رفتن قیمت تمام شده تولید دانسته اند.
معاون نظارت و بازسی سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اظهارداشت: در این راستا نشستی با حضور واحدهای شن و ماسه برگزار کردیم و مقرر شد با تجزیه قیمت وبررسی هزینه ها، قیمت کارشناسی شده تعیین شود.
پیروی منش یادآورشد: شهرودان هرمزگان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای شن وماسه رودخانه ای در استان، مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گزارش کنند.
طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان؛ انجمن شن و ماسه اقدام به افزایش بیش از ۳۴ درصدی قیمت این معادن نموده و قیمت هر تن شن و ماسه را از ۲۴۰ هزار ریال به حدود ۳۵۰ هزار ریال  با احتساب (۹) درصد مالیات برارزش افزوده، افزایش داده اند.
 واحدهای شن و ماسه دلیل افزایش قیمت را در بالا رفتن قیمت تمام شده تولید دانسته اند و اعلام کرده اند؛ هزینه های کارگری، لوازم یدکی ماشین آلات و لاستیک‌ها افزایش یافته، از این رو باید قیمت شن و ماسه هم افزایش یابد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها