خرید تضمینی 30 هزار تن گندم از کشاورزان هرمزگانمدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: بیش از 30 هزار تن گندم از کشاورزان استان هرمزگان به صورت تضمینی خریداری شد.

به گزارش صبح ساحل، سیروس اسدپور به اشاره به پایان خرید گندم در این استان اظهار کرد: با تلاش عوامل شبکه تعاون روستایی استان، خرید تضمینی بیش از 30 هزار و 850 تن گندم کشاورزان انجام شده است.

وی با بیان اینکه کار خرید گندم از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز شد و تا اواخر خردادماه ادامه داشت، افزود: عملیات خرید گندم توسط 11مرکز خرید در شهرستان‌های حاجی آباد، رودان، بندرعباس، میناب و بستک انجام شد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه روند خرید از کشاورزان مطلوب و رضایت‌بخش بوده بیان کرد: روند بارگیری و حمل گندم خریداری شده، از این مراکز انجام شده و تا امروز کلیه محموله های گندم بارگیری و حمل شده است.

وی گفت: در میان شهرستان های استان هرمزگان، حاجی آباد با بیش از 26 هزارتن گندم بیشترین آمار تحویل محصولات کشاورزی گندم را دارا است.

اسدپور در پایان به قیمت خرید تضمینی این محصولات اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری هر کیلوگرم گندم براساس ۲ درصد افت غیرمفید و ۴ درصد افت مفید با قیمت پایه 25 هزار ریال خریداری شد.

برداشت گندم از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر خردادماه به طول انجامید.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها