عرضه میوه وتره بار در میدان جدید بندرعباس از 21 تیرماه آغاز می شودوضعیت میدان میوه و تره‌بار فعلی بندرعباس در شرایط شیوع کرونا نامناسب و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کوچک بودن فضا نیز مزید بر علت شده است تا بیش‌ازپیش ضرورت راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار جدید بندرعباس احساس شود اما وعده‌های مکرر مسئولان استانی در خصوص راه‌اندازی میدان جدید و رفع مشکلات علی‌رغم اعلام تاریخ‌های مکرر تا امروز محقق نشده است.

 

به گزارش صبح ساحل، این میدان با ۲۴ هکتار مساحت در شرق شهر بندرعباس و در نزدیکی میدان میوه و تره‌بار فعلی قرار دارد. میدان جدید ۹۲ غرفه دارد و با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته‌شده است. با راه‌اندازی میدان جدید میوه و تره‌بار حداقل برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود، در این میدان، محلی برای عمده و خرده‌فروشی میوه، خدمات بانکی، حمل‌ونقلی و تعمیرگاهی در نظر گرفته‌شده است.

ساخت سردخانه میوه برای هر غرفه دار از ویژگی‌های میدان جدید میوه و تره‌بار است که از مانع از خرابی میوه‌ها به هنگام نگهداری می‌شود. ایجاد ۱۶ دفتر حمل‌ونقل و ۱۷۰ متر سایبان برای هر غرفه از خصوصیات این میدان است.

در همین خصوص تاکنون بیش از سه بار تاریخ افتتاح از سوی مسئولان استانی اعلام اما همچنان این میدان قفل مانده و کلید بازگشایی آن نچرخیده است.

استاندار هرمزگان شب گذشته(۱۹ تیرماه) در بازدید از این میدان، بر بهره‌برداری از میدان میوه و تره‌بار جدید بندرعباس فردا شنبه ۲۱ تیرماه تأکید کرد.

فریدون همتی در حاشیه این بازدید و پس از بررسی میدانی تمامی بخش‌های میدان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تمامی زیرساخت‌های لازم و موردنیاز در میدان میوه و تره‌بار جدید دیده و فراهم‌شده است و از نظر فضایی هم در شرایط مطلوبی قرار دارد، پس بهره‌برداری از این مکان جدید می‌توان موجبات رضایت‌مندی مردم شهر و غرفه داران و بازاریان میوه و تره‌بار شهر و حتی کشاورزان را فراهم کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران میدان و همراهی خوب غرفه داران میدان قدیم و با اشاره به کم‌نظیر بودن چنین میدانی در منطقه جنوب کشور، اظهار کرد: میدان جدید بندرعباس فردا ۲۱ تیرماه فعالیت خود را آغاز می‌کند.

همچنین فرماندار شهرستان بندرعباس گفت: روز شنبه عرضه میوه و تره‌بار در میدان جدید میوه و تره‌بار بندرعباس انجام و میدان قدیم غیرفعال می‌شود.

عزیز اله کناری افزود: هم‌زمان با فعالیت میدان جدید میوه و تره‌بار، از حضور وانت باران و دست‌فروشان جلوی میدان قدیم میوه و تره‌بار بندرعباس و میدان دفاع مقدس جلوگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: تا زمان افتتاح میدان جدید بایستی نواقص احتمالی در طول مسیر دسترسی و داخل میدان برطرف شود و از شنبه عرضه میوه و تره‌بار در میدان جدید صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان بندرعباس بیان کرد: شهرداری در هفته آینده سرویس رایگان جهت تردد شهروندان و کارگران میدان میوه و تره‌بار به میدان جدید قرار دهد و از میدان قدیم تا جدید و تقاطع آبشورک، مسیرها بسته می‌شود و عبور عرضی از جاده ممنوع و موانع موردنیاز نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: باید به گونه برنامه‌ریزی شود که میدان جدید به مرکز  ثقل عرضه میوه و تره‌بار در جنوب کشور و مرکز صادرات میوه از طریق دریایی و هوایی تبدیل شود.

وی از حمایت‌های استاندار هرمزگان و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی، شورای شهر و شهرداری بندرعباس، مخابرات، راهداری، نیروی انتظامی و راهور و حجره‌داران میدان و اتاق اصناف، اتحادیه میوه و تره‌بار، مجری پروژه و... در انجام مراحل  راه‌اندازی این میدان قدردانی کرد. 

کناری از صمت و اتاق اصناف خواست اطلاع‌رسانی لازم به عموم شهروندان و خریداران و میوه‌فروشی‌ها جهت راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار از روز شنبه را داشته باشند.

فرماندار بندرعباس در پایان اضافه کرد: آب و برق این میدان آماده است و تلفن هم تا فردا در  میدان جدید میوه و تره‌بار بندرعباس وصل می‌شود.

منبع:ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها