محکومیت شبکه ورزشی مشهور در عربستان سعودی و پیچیده شدن خرید باشگاه نیوکاسلبه گزارش صبح ساحل، در ماه های اخیر همواره شایعاتی در مورد خرید باشگاه های فوتبال لیگ برتر انگلیس توسط شاهزاده محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی به گوش می رسیده که تاکنون هیچ کدام به واقعیت بدل نشده است. در ابتدا خبر رسید که شاهزاده بن سلمان قصد خرید تیم منچستر یونایتد را دارد که البته مالکان آمریکایی فعلی این باشگاه متمول و پرطرفدار با این واگذاری موافقت نکردند. پس از آن نوبت به باشگاه نیوکاسل رسید که بیشتر از مورد قبلی به واقعیت نزدیک بوده و هر لحظه امکان دارد که خبر آن به طور رسمی اعلام شود.

خرید باشگاه فوتبال نیوکاسل توسط شاهزاده محمد بن سلمان

در شرایطی که خریده شدن باشگاه فوتبال نیوکاسل توسط سعودی ها قطعی به نظر می رسیده و حتی برخی از تعیین سرمربی فصل آینده این تیم و خرید بازیکنانی سرشناس مانند بیل و کوتینیو برای این تیم صحبت می کردند، تصمیم تازه سعودی ها این واگذاری را در هاله ای از ابهام فرو برده است. دیروز خبر رسید که عربستان سعودی دستور تحریم شبکه ورزشی بی این اسپورت (beIN Sports) را صادر کرده است، شبکه ای که با قراردادی ۵۰۰ میلیون پوندی با لیگ برتر انگلیس، مسابقات این لیگ را در خاورمیانه پخش می کند. شبکه بی این اسپورت به سرقت برنامه های تلویزیونی و پخش غیرقانونی آن ها بدون اعمال حقوق کپی رایت متهم است.

خرید باشگاه فوتبال نیوکاسل توسط شاهزاده محمد بن سلمان

بدین ترتیب انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل که در لیگ برتر توپ می زند در هاله ای از ابهام قرار گرفته است، در شرایطی که انتظار می رفت خبر واگذاری این باشگاه به ولیعهد عربستان سعودی به زودی علنی شود. منابع خبری و کارشناسان ورزشی انتظار داشتند که واگذاری باشگاه نیوکاسل به سعودی ها با توافق بر سر جزییات باقیمانده طی روزهای آینده نهایی شود. از مفاد این قرارداد می توان به اجازه پخش شبکه بی این اسپورت در عربستان و اجازه شکایت حقوقی برای لیگ برتر در زمینه سرقت برنامه های تلویزیونی در عربستان سعودی اشاره کرد. اما حکم تازه سعودی ها علیه شبکه ورزشی مذکور، مذاکرات واگذاری مالکیت باشگاه نیوکاسل که در ۱۵ هفته اخیر در جریان بوده، طرفداران این باشگاه و سرمبری تیم را در برزخ قرار داده است.

منبع: روزیاتو

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها