دومین محموله کالای غیرنفتی از سیریک به کشور عمان صادر شدفرماندار سیریک گفت: دومین محموله کالای غیرنفتی از بندر چندمنظوره سیریک به کشور عمان صادر شد.

به گزارش صبح ساحل، احمد جمالدینی روز یکشنبه در حاشیه صادرات این کالاهای غیرنفتی به عمان افزود این محموله صادراتی به وزن ۲۲ تن شامل آب معدنی، خشکبار و میوه و تربار و به ارزش ۱۵میلیاردریال  است.
نخستین محموله کالای غیرنفتی از بندر چندمنظوره سیریک نیز با ظرفیت ۱۲۰تن خردادماه امسال به کشور عمان صادر شد.
این محموله‌ شامل آب معدنی، دوغ و خشکبار بوده که باتوجه به نوع کالای صادراتی، بخشی از اقلام از طریق کانتینر یخچالی صورت گرفت.

پهلوگیری شناورهای ۱۰ هزار تنی در مجتمع بندری سیریک


فرماندار سیریک اظهارداشت: اسلکه ۱۰۴ متری در این شهرستان با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مدت ۲ سال ساخته می‌شود که با بهره برداری از آن شناورهای با ظرفیت ۱۰ هزار تنی پهلو گیری می‌کنند.
جمالدینی گفت: با بهره برداری از این اسکله همچنین زمینه اشتغال  پنج هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌شود.
وی افزود: نزدیکی شهرستان سیریک با کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس، برخورداری شهرستان از موقعیت استراتژیکی، گسترش و توسعه بنادر در شرق استان، تامین معیشت مردم منطقه، بالا بردن سطح رفاه مردم از جمله اهداف توسعه است.
مجتمع بندری سیریک دومین اسکله بزرگ هرمزگان است که با ۵۲ هکتار پسکرانه و حوضچه مناسب، از ظرفیت فعالیت‌های تجاری و گردشگری مناسب برخوردار است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها