مدیرکل بنیاد مسکن استان:

سرمایه گذاری در زمینه توسعه روستایی در مناطق جنوبی فارس یک اولویت استمدیرکل بنیاد مسکن فارس بر لزوم استفاده از زیر ساخت‌ها برای افزایش سرمایه گذاری در مناطق روستایی تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاری در زمینه توسعه روستایی در مناطق جنوبی فارس یک اولویت است.

عطاءالله زمانی در دیدار با فرماندار و امام جمعه شهرستان خنج  با ارائه توضیحاتی به برخی خدمات ارزشمند نهاد انقلابی بنیاد مسکن در سطح روستاها پرداخت و گفت: با توجه به تعامل و هماهنگی‌ها لازم بین بنیاد مسکن و دستگاه‌های اجرایی روند توسعه روستاها سرعت بالایی پیدا کرده است.

به گزارش صبح ساحل به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، او با اشاره به تلاش مضاعف این نهاد انقلابی در خصوص آبادانی روستاها و زدودن محرومیت از چهره روستاها اظهار کرد: توسعه روستاها امری ضروری است و باید در این زمینه از همه ظرفیت‌های قانونی بهره گیری کرد.

زمانی همچنین با اشاره به اولویت اجرایی بنیاد مسکن در روند توسعه و آبادانی روستاها گفت: توجه به عمران روستاها مستعد با رویکرد جذب گردشگر و ایجاد فضای برای سرمایه گذاری در راستای افزایش درآمد روستاییان در قالب روستاهای هدف گردشگری در دستور کار این نهاد است.

او به موضوع بازسازی مناطق زلزله زده و مشارکت مردم در بازسازی‌ها اشاره کرد و از اعلام بهسازی دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در کشور خبر دادند و بازسازی واحدهای مسکونی را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن در دهه های گذشته دانست و اظهار کرد: ۷۰ درصد خانه های روستایی نوسازی و در برابر حوادث طبیعی مقاوم شده است که به یاری خداوند تا پایان برنامه ششم این رقم را به ۱۰۰ درصد می‌رسانیم.

مختار عباسی، فرماندار شهرستان خنج نیز در این نشست فعالیت‌های انجام شده از سوی این نهاد انقلابی را در سطح روستاها مثبت ارزیابی کرد و افزود: گام‌های مطلوبی در راستای محرومیت زدایی و توسعه روستاها برداشته که امیدواریم با همکاری و هم افزایی بیشتر بین بنیاد مسکن و سایر دستگاههای ذیربط توسعه روز به روز سرعت یابد.

او با بیان اینکه بنیاد مسکن در تمام ابعاد اقدامات خود در خصوص عمران و آبادی روستاها موضوع کلان توسعه روستایی پیشتاز بوده است، ادامه داد: خوشبختانه طی چند سال اخیر خدمات پایدار قابل توجهی در راستای بهبود زندگی روستایی از سوی این نهاد ارائه شده و موجب گشته پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف نقش موثری در توسعه منطقه ای و ملی داشته باشد.

حجت الاسلام پیمان سالاری، امام جمعه شهرستان خنج نیز ضمن تقدیر از خدمات بنیاد مسکن این نهاد را از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی دانسته و برکات وجودی بنیاد مسکن در روستاها را قابل مشهود برشمرد و بر ادامه مقاوم سازی مسکن روستایی تاکید و  کر: دستگاهای اجرایی؛ بخشداران و دهیاران باید زمینه همکاری با بنیاد مسکن را در روستاها فراهم کنند.

احمد عبداللهی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج گزارش از عملکرد بنیاد مسکن شهرستان در حوزه‌های مختلف از جمله پروژه های عمرانی در روستاها ؛ طرح اقدام ملی مسکن و زلزله اخیر ارائه داد و اظهار کرد: در پی این زلزله بنیاد مسکن بلافاصله نسبت به اعزام نیروهای فنی به منطقه حادثه دیده اقدام کرد تا ضمن مشارکت در امر امدادرسانی نسبت به ارزیابی میدانی واحدهای خسارت دیده اقدام کنند و در نخستین ساعات پس از وقوع زمین لرزه در محل حاضر و فعالیت خود را آغاز کردند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها