پیشکسوت فوتبال هرمزگان :

به فکر نیازهای ورزشی جوانان روستایی هم باشیددر تیم های شهیدبلالی پوررضوان،آموزش پرورش فین،شهیدنجمی فین،نخلاب بندرعباس،خواجه عطاء بندرعباس،ستاره سرخ سرخون،برق منطقه ای هرمزگان، وحدت پاتل ایسین، عیسی و توانیرهرمزگان بازی کرده است . در سال ۸۰ برای عضویت در تیم فجر سپاسی تست داد اما نتوانست در این تیم بازی کند. اوج فوتبالش در تیم نخلاب بندرعباس زیرنظرابراهیم باعثی ودر کنار بازیکنانی همچون حسن آزادی،حسن خراسانی،مرتضی رضوانی،حسین پزشک،امیررحیمی،کوروش افرا بوده است.  گفت وگوی اختصاصی صبح ساحل را با این پیشکسوت فوتبال با هم می خوانیم.

 
 لطفا خودتان را به صورت کامل معرفی کنید؟

اکبرعلی زینلی هستم ، متولد یکم بهمن ماه ۱۳۵۸ ، اهل و ساکن روستای رضوان محله رضوئیه کارمند مدیریت برق منطقه ای هستم.

  چند فرزند دارید؟

دودختربه نام های  کوثرده ساله وحسنیه زهرا دو ساله دارم.‌
 

 دوران ورزشی شما چگونه آغاز شد؟

دوران ورزشی من از هفت سالگی از زمین خاکی محله، که به اسم زمین ورزش معرف است شروع شد. همچنین من درمدرسه شهیدجمعه پور از سال اول ابتدائی فوتبال خودم را شروع کردم .

  الفبای فوتبال را در کدام تیم و با چه مربی آموختید؟

در تیم شهیدبلالی رضوان وزیرنظر حسین رضایی

به فکر نیازهای ورزشی جوانان روستایی هم باشید

  دوران فوتبال خود را در چه تیم هایی گذرانده اید؟

من در تیم های شهیدبلالی پوررضوان، آموزش پرورش فین، شهید نجمی فین، نخلاب بندرعباس،خواجه عطاء بندرعباس، ستاره سرخ سرخون،برق منطقه ای هرمزگان، وحدت پاتل ایسین،    عیسی، توانیرهرمزگان،و همچنین سال ۸۰ با مشورت حسین دریا هنروری به تیم فجرسپاسی شیرازرفتم که متاسفانه بنابه دلایلی موفق نشدم.

  اوج فوتبال شما با کدام تیم و در زمان چه بازیکنانی بود؟

در تیم نخلاب بندرعباس زیرنظرابراهیم باعثی ودر کنار بازیکنانی همچون حسن آزادی، حسن خراسانی، مرتضی رضوانی،حسین پزشک،امیر رحیمی، کوروش افرا، و همچنین در تیم شهیدبلالی پور،نجمی فین و ستاره سرخ سرخون دوران فوتبالی خوبی داشتم.

 

 

 

  پست اصلی شما در فوتبال چه بود؟

هافبک طراح و مهاجم

  در کنار چه کسانی راحت تر فوتبال بازی می کردید؟

در کنار بازیکنانی همچون ماشاالله علیدادی،مرحوم فرشیدجمعه زاده، مرحوم اصغر داستاله ، برادرم قنبرعلی زینلی،حسین نیکخواه، مهدی مکاری، علی ذاکری، اکبررضایی،ابراهیم رضایی،علی میرزائی و کوروش افرا فوتبال خوبی به نمایش می گذاشتم.
 

 چه افتخاراتی کسب نموده اید؟


9 قهرمانی متوالی باتیم  شهید بلالی پور رضوان،قهرمانی با تیم وحدت پاتل ایسین درلیگ برتربخش مرکزی، قهرمانی در لیگ یک بخش مرکزی با تیم ستاره سرخ سرخون،قهرمانی باتیم شهیدنجمی فین،وچنددوره آفای گلی مسابقات اداره برق منطقه ای هرمزگان در کارنامه افتخارات من می باشد.

  از مربیان خود بگویید؟

حسین رضایی، حسین دریاهنروری، عباس محمدحسینی، محمد مکنونی، اسماعیل کرمشایی، ابراهیم باعثی، یحیی غلامشاهی، مجتبی جاوید، محمدعلی موذن، حسین رئیسی،حسین زحمت پیشه مربیانی هستند که نقش بسزایی در فوتبال من داشته اند که از زحمات همه آن ها تشکر می کنم.

 در مورد کلاس های مربیگری خودتان بگویید؟

هنوز به دوره مربیگری نرفته ام و درحال حاضرمشغول بازی درلیگ یک بخش مرکزی هستم ونیم نگاهی به کارمربیگری هم دارم.
 

 الگوی شما در دوران فوتبال چه کسانی بودند؟

درایران از بازی  علی کریمی ودربین بازيکنان خارجی بازی کاستاپرتقالی وزیدان در تیم ملی فرانسه را الگو خود قرار می دهم .
 

 به بازیکنان و کادر فنی بومی به چه میزانی اعتقاد دارید؟

کادرفنی بومی اگرباتجربه باشد یقینا خیلی خوب است. مربیان و بازیکنان بومی مشکلات فوتبال استان رابهتردرک می کنند پس باید به بازیکنان بومی اعتقادبیشتری کرد.

  از وضعيت فوتبال روستای رضوان برایمان بگوئید؟

می توانم به جرات بگویم فوتبال روستای  رضوان  ازلحاظ جذابیت وهم ازلحاظ حساسیت نسبت به روستاهای دیگروحتی بعضی از شهرهای استان بهتر است.   لیگ منظم وباکیفیتی داریم . داوران بسیار خوبی در فوتبال رضوان فعالیت می کنند. مشکل فوتبال میناب زیرساخت وعدم سازماندهی درساختارفوتبال است. زمین چمن و نداشتن سالن ورزشی ضربه بزرگی به فوتبال و فوتسال  رضوان واردکرده است و اگربه این ترتیب پیش برودتادویاسه سال دیگراسمی ازفوتبال رضوان نخواهیدشنید و این درصورتی است که فوتبال رضوان طی چنددهه اخیرسرآمداکثرروستاهای اطراف خودبوده است.
۹ تیم قدرتمند در فوتبال رضوان داریم که اگرکمی مسوولان حمایت کنندجوانان خوبی از رضوان به فوتبال استان معرفی خواهندشد.

 در طول دوران فوتبال مشوق شما چه کسانی بوده اند؟

برادرانم  قنبر،محمود،و علی زینلی همچنین دوست خوبم حسین دریاهنروری از مشوفقان من هستند.

  قشنگ ترین گلی که در دوران بازیگری زدید به کدام تیم بوده است؟

وقتی که در تیم نخلاب بازی می کردم  به تیم ساحل بندرعباس زدم. همچنین گلی که درتیم برق بودم و به تیم امیدهای برق منطقه ای کشور و گلی که به همراه  تیم اداره برق هرمزگان دراردبیل به تیم فوتسال مشهدزدم.

  بهترین بازی را مقابل کدام تیم انجام دادید؟

در مقابل تیم امیدهای کشوری برق و ساحل بندرعباس

  در ورزش به حقتان رسیده اید؟

من که به حقم  نرسیدیم و حسرت گذشته را می خورم ولی امیدوارم جوانان به حقشان برسند.

  صمیمی ترین دوست فوتبالی خود را نام ببرید؟

دوستان فوتبالی  زیادی دارم که می توانم از  مجتبی جاوید و حسین دریاهنروری یاد کنم.

  قشنگ ترین خاطره ورزشی شما؟

تست دادن  درتیم فجرسپاسی شیراز برایم خاطره خوبی بود ولی متاسفانه چندروز،زودترازمن از بهمن طهماسبی تست گرفتند وایشون جایگزین من در لیست فجر سپاسی جای گرفت.

  به عنوان یک فوتبالیست چه توصیه ای به فوتبالیست های جوان دارید؟

فوتبالیست های جوان نیازبه نگرش حرفه ای دارند. جوانان به مربیان وپیشکسوتان احترام بگذارند.

  نگفتی آبی هستی یا قرمز؟

قرمز دو آتیشه هستم

  تیم مورد علاقه شما در جهان؟

بارسلوناولیورپول

  بهترین دروازه بان زمان دوران شما چه کسی بود؟

در دوران ما دروازه بانان خیلی خوبی بودند ولی من به اکثرآن ها گل زده ام.  اگر به عنوان سرمربی بخواهی یک تیم از فوتبالیست های هم دوره خودت را به میدان بفرستی چه کسانی را در ترکیب اصلی قرار می دهید؟ از وجوداصغرزکاله،حسین دریاهنروری، حسن آزادی، حسین پزشک، علی شمس آور، مهدی مکاری،علی آزادی، ابراهیم رضایی، ابراهیم دینارشهر و مرحوم فرشیدجمعه زاده بهره می بردم.

  بهترین مربی کنونی ایران؟

یحیی گل محمدی
 

 بهترین مربی دنیا از نظر شما؟

زیدان و گواردیولا

  چرا حضور پیشکسوتان در ورزش فوتبال کمرنگ شده است؟

متاسفانه سیاست امروزه استان وحتی کشور ورزش خصوصافوتبال مارانابودکرده است . غیرفوتبالی ها دو دستی  برصندلی ریاست چسبیده اند و خاک خورده زمین های فوتبال را به حال خودشان رها کرده اند که این موضوع باعث رنجش خیلی از پیشکسوتان شده است.

  نظرتان راجع به مصاحبه با پیشکسوتان ورزش چیست؟

به نظر من گنجینه های اصلی  ورزش پیشکسوتان هستند. باید مسوولان  ورزش این استان  از پیشکسوتان حمایت لازم را بکنند زیرا روزگاری
آن ها  باعت شعف وشادی مردم در ورزشگاه ها   شده اند. یک مصاحبه می تواند دل یک پیشکسوت را شاد کند و آن پیشکسوت این احساس را خواهد کرد که هنوز فراموش نشده است.

  اگر در ورزش استان قدرتی برای تصمیم گیری داشتید کدام مشکلات را در اولویت می گذاشتید؟

سعی می کردم کسانی که لایق وشایسته ورزش هستند امورات و مسوولیت ورزش رابه دست بگیرند.
 

 زیباترین جای هرمزگان از نظر شما؟

اکثرجاهای هرمزگان زیباست ولی روستای  رضوان واقعا زیباست.
 

 از فوتبال محلات بگویید آیا جذابیت گذشته را دارد؟

فوتبال محلات همیشه محلی برای شکوفائی ورزش و ورزشکاران بوده است. هرچه ورزش محلات ما قوی تر باشد یقینا ورزش باشگاه های ما هم قوی تر می شود. ولی در حال حاضر فوتبال محلات مثل گذشته نیست و کمتر در محلات آن هم در شهر ها شاهد بازی کردن جوانان هستیم.

  اوقات فراغت خود را چگونه سپری می کنید؟

اوقات فراغت بیشتر  درکنارخانواده،تماشای فیلم وبه مطالعه می پردازم.
 

 وحرف آخر...


ازپدرومادرم که درقیدحیات نیستندوعمرشان را برای تربیت من گذاشتند تشکر می کنم. پدر ومادرم همیشه در تلاش بودند که من موفق باشم و همچنین جا دارد از  برادرانم وخواهرام که همیشه همراه من بودند قدردانی کنم.‌  همچنین ازخانواده خودم که  خیلی وقت هابارفتن من  به مسابقات باعث می شود که در کنار آن ها نباشم عذرخواهی می کنم .در پایان هم عاجزانه از مسوولان ورزش استان  خواهش می کنم یک  زمین چمن برای جوانان روستای رضوان در نظر بگیرید و به دنبال برطرف کردن مشکلات ورزشی جوانان این روستا باشید.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها