وزیر ارتباطات:

محاسبه اینترنت با نرخ آزاد بدون اطلاع مشترک خلاف قانون استوزیر ارتباطات درخصوص مصرف غیر متعارف اینترنت افزود: بعضی کاربران از اتمام زودتر از موعد بسته های اینترنت خود سخن می‌گویند، این مسئله جزو حقوق مصرف کنندگان است و ما موظف هستیم با اپراتور‌هایی که حقوق مصرف کننده را محترم نمی‌شمارند، برخورد کنیم.

به گزارش صبح ساحل و به نقل از باشگاه خبرنگاران، «محمدجواد آذری جهرمی»،  وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه کمیسیون‌های امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود دستور رئیس جمهور، سیم کارت دانش آموزی رایگان در بین دانش آموزان توزیع نشده است، گفت: سیم کارت رایگان توزیع شد و البته آقای رئیس جمهور چنین دستوری را صادر نکرده است.

آذری جهرمی تصریح کرد: جمع بندی نهایی ما با وزارت آموزش و پرورش این بود که یک بسته سه ماهه رایگان به معلمان اعطا شود، ۶۸ هزار مدرسه به صورت رایگان به شبکه اینترنت متصل شوند و برای دانش آموزان بسته اختصاصی «شاد» در نظر بگیریم و در آخر «شاد» در شبکه رایگان شود که همه این اتفاق‌ها رخ داده است.

وی گفت: لزومی ندارد سیم‌کارت رایگان توزیع شود چراکه همه سیم‌کارت‌های فعلی قابلیت تبدیل به سیم‌کارت کودک و اتصال به شبکه شاد را دارند.

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره مصرف غیر متعارف اینترنت بیان کرد: این بحث مهمی است که کاربران گاهی احساس می‌کنند که بسته‌های اینترنت آن‌ها زودتر از موعد تمام می‌شود و اینترنت آن‌ها با نرخ آزاد بدون اینکه مطلع شوند، اینترنت آن‌ها محاسبه می‌‎شود. وی افزود: این مسئله جزو حقوق مصرف کنندگان است و ما موظف هستیم با اپراتور‌هایی که حقوق مصرف کننده را محترم نمی‌شمارند، برخورد کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: سازمان تنظیم مقررات در این رابطه به اپراتور‌ها تذکر داده و اعلام کرده است که با این پدیده برخورد خواهد شد؛ اگر شهروندانی با این پدیده مواجه هستند که بسته آن‌ها تمام شده و اطلاع رسانی کافی صورت نگرفته و قبض‌های نجومی برای آن‌ها آمده است، با شماره ۱۹۵ تماس بگیرند؛ قطعا با این پدیده برخورد جدی می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها