پایان درگیری هشت ساله میان دو طایفه هرمزگانیرییس کل دادگستری هرمزگان گفت: با میانجیگری مسوولان قضایی و معتمدین محلی، منازعه میان ۲ طایفه در توکهور و هشتبندی میناب پس از ۸ سال به صلح و سازش منجر شد.

به گزارش صبح ساحل، علی صالحی روز شنبه در خصوص جزییات این پرونده به رسانه‌ها اعلام کرد: سال ۱۳۹۱ بر اثر درگیری بین دو خانواده، قاتل با تیراندازی یک نفر را کشته و دو نفر را زخمی کرد و پس از دستگیری به قصاص محکوم شد.

وی ادامه داد: پس از چند سال تلاش مسئولان دستگاه قضایی هرمزگان، معتمدین محلی و شوراهای حل اختلاف، سرانجام خانواده مقتول در ایام فاطمیه از قصاص قاتل گذشت کردند و رضایت خود را اعلام کردند.

رییس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون این دهمین پرونده قصاص است که در استان هرمزگان به صلح و سازش منجر می‌شود، ادامه داد: به دنبال این صلح و سازش و مصالحه میان دو طایفه در شهر هشتبندی یک زندانی محکوم به قصاص رهایی یافت.

صالحی ابرازداشت:گذشت اولیاء دم در این پرونده را کاری بزرگ و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

وی افزود: با توجه به نگاه ویژه ریاست معزز قوه قضاییه به موضوع بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و تأکید ایشان در خصوص استفاده از همه ظرفیت های قانونی در فصل خصومت ها و اصلاح بین افراد، دستگاه قضایی استان هرمزگان با جدیت این موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها