آغاز برداشت نارنگی سیاهو بندرعباسرئیس مرکز جهاد کشاورزی سیاهو از آغاز برداشت محصول نارنگی در منطقه سیاهو بندرعباس خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «محمود شیخ زاده»، رئیس مرکز جهاد کشاورزی سیاهو در حاشیه بازدید از باغات نارنگی در سیاهو گفت: سطح زیر کشت محصول نارنگی در سیاهو سه هزار هکتار است. وی با بیان اینکه سیاهو عمده ترین منطقه تولید این محصول در بندرعباس است افزود: پیش بینی می شود که در سال جاری 25 هزار تن  از این محصول از باغهای نارنگی برداشت شود.


شیخ زاده با اشاره به اینکه بارندگی کم و خشکسالی چند ساله وسایرعوامل خسارت زا مانند سرما زدگی به عنوان عوامل محدود کننده تولید این محصول به شمار می روند،  تصریح کرد: فصل برداشت این محصول در  بندرعباس از دی ماه تا اسفند است. 

وی با اشاره اینکه نارنگی محلی سیاهو عمده محصول تجاری منطقه را تشکیل می‌دهد که در نوع خود بهترین رقم نارنگی کشور محسوب شده و از مرغوبیت، کیفیت و بازار پسندی بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: رقم عمده نارنگی منطقه، رقم محلی سیاهو است و طی سالهای اخیر ارقام جدید کینو و تانجلو نیز کشت شده است.


شیخ زاده افزود: نارنگی سیاهو که در دهستانی به همین نام از توابع بندرعباس برداشت  می شود به عنوان رقم عمده تجاری مرکبات استان هرمزگان به شمار می رود و از مرغوبیت، کیفیت و بازار خوبی در سطح ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس برخوردار است

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها