دبیر ستاد تنظیم بازار:

روغن خام موجود در گمرکات به اندازه تامین نیاز ۴ ماه کشور استدبیر ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین روغن مورد نیاز کشور وجود ندارد گفت: روغن خام موجود در گمرکات کشور به اندازه تامین نیاز ۴ ماه کشور است.

به نوشته تسنیم، عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه در تامین روغن خام مورد نیاز واحدهای تولیدی هیچ مشکلی وجود ندارد گفت: روغن خام موجود در گمرکات کشور به اندازه مصرف 4 ماه کشور است. 

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: روغن خام موجود در گمرکات بالغ بر 450 هزار تن است که به اندازه مصرف 4 ماه کشور است. 

وی افزود: در سال های گذشته کارخانجات روغن در ایام نوروز حدود 15 روز تعطیلی داشتند که امسال مقرر شد تعطیلی کارخانه ها حداکثر به سه روز کاهش یابد و کارخانجات برای تامین نیاز روغن با سه شیفت کار کنند تا کسری روغن در بازار جبران شود. 

قبادی با اشاره به اینکه سهمیه ورق نیز برای کارخانجات روغن در نظر گرفته شده است، گفت: لذا مقرر شد که کل نیاز حلب کارخانجات روغن تامین شود و معاونت امور صنایع وزارت صمت نیز این کار را انجام داده است. 

وی گفت: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گزارشی از روند قیمت ها در بازار ارایه شد که براساس این گزارش در هفته گذشته تنها در سه یا چهار قلم کالا افزایش قیمت داشته ایم و لذا در مابقی کالاها ثبات نسبی قیمتها حاکم بوده است و در حوزه کالاهای اساسی نیز شرایط خوبی داشته ایم. البته روند وروی کالا به کشور با ثبات و مناسب است و مقادیر قابل توجه کالا از بنادر و گمرکات کشور در حال ترخیص است. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها