هزینه حمل سواری قشموندان از لافت به پهل افزایش نیافتهفرماندار شهرستان قشم ضمن عدم افزایش هزینه حمل سواری برای بومیان و دارندگان کارت قشموندی گفت: با متخلفان در این زمینه برخورد خواهد شد.

     

به گزارش صبح ساحل، علیرضا نصری گقت: با توجه به نیاز مردم بومی قشم برای تردد بین قشم و بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان از مسیر بندر لافت به پهل، قرار شد هزینه حمل خودرو قشموندان کمتر از گردشگران باشد.

وی ادامه داد: تفاوت قیمت حمل و نقل خودرو سواری بومیان و قشموندان در سی‌وسومین جلسه ستاد تنظیم بازار هرمزگان تعیین شد و برای اجرا به اداره کل بنادر و دریانوردی ابلاغ شد.

به گفته فرماندار قشم، متاسفانه لندینگ‌کرافت‌داران نسبت به این دستورالعمل بی توجه بوده و از بومیان و دارندگان کارت قشموندی نیز همانند مهمانان و گردشگران جزیره به جای 320 هزار ریال 550 هزار ریال دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: اینگونه اقدامات خودسرانه قانون‌گریزی تلقی می‌شود و با متخلفان براساس قانون برخورد خواهد شد.

به گفته فرماندار شهرستان قشم، کسر مبلغ 230 هزار ریال از هر سواری مربوط به بومیان و دارندگان کارت شهروندی مبلغ قابل توجهی در مقایسه با شمار خودروهای دیگر از تریلر گرفته تا کامیون و خودروهای مسافری عمومی بسیار ناچیز است و مالکان شناورهای حمل خودرو باید تکریم در برابر قانون را در دستور کار خود قرار دهند.

وی یادآور شد: تا زمانی که مصوبه جدیدی برای افزایش حمل سواری بومیان از طریق شناورهای لندینگ‌کرافت صادر نشده است، دریافت افزایش هزینه با واکنش قانونی همراه خواهد بود.

شایان ذکر است؛ براساس مصوبه ستاد بازار استان هرمزگان، نرخ حمل یک سره خودروی سواری از بندر پل به بندر لافت به جز سواری بومیان و دارندگان کارت قشموندی از 32 به 55 هزار تومان، وانت از 32 به 50 هزار تومان، خاور از 38 هزار و 500 تومان به 60 هزار تومان، مینی بوس نیز از 44 هزار تومان به 70 هزار تومان افزایش یافته است.

همچنین کرایه ده چرخ در یک سر از 63 هزار و 500 تومان به 90 هزار تومان و تریلر از 98 به 160 هزار تومان افزایش یافته و کرایه حمل اتوبوس نیز از 120 به 170 هزار تومان رسیده است.

  

منبع:تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها