کویت 1.6 میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا هزینه می کنددولت کویت 1.6 میلیارد دلار در بخش درمان هزینه کرده که افزایشی بی سابقه را نشان می‌دهد.

به گزارش صبح ساحل، یک سند حکومتی در کویت که به رسانه‌ها درز کرده نشان می‌دهد که دولت کویت 1.6 میلیارد دلار در بخش درمان هزینه کرده که افزایشی بی سابقه را نشان می‌دهد. به گزارش العربی الجدید، هیئت دولت کویت بودجه بی سابقه‌ای را برای وزارتخانه‌های درگیر با موضوع کرونا، ازجمله وزارت بهداشت و بازرگانی و کشور و دفاع اختصاص داده است. این بودجه شامل خرید تجهیزات پزشکی و دارو و اکسیژن و راه‌اندازی بیمارستان‌های میدانی در بسیاری مناطق می‌شود. وزارت بهداشت کویت همچنین به علت کمبود شدید نیروهای کادر درمان با پزشکانی از کوبا و پاکستان قرارداد همکاری به مبلغ مجموعا 240 میلیون دلار بسته است.

کویت همچنین طی قراردادهایی با شرکت‌های تولیدکننده واکسن کرونا در پی واکسیناسیون 60 درصد ساکنان این کشور است و تاکنون 2.2 میلیون دوز واکسن‌های فایزر و استرازینیکا دریافت کرده و 800 میلیون دلار به این موضوع اختصاص داده است. وزیر بهداشت کویت پیش از این اعلام کرد که تاکنون یک میلیون نفر از ساکنان این کشور واکسن زده‌اند و از مردم خواست که برای دریافت واکسن ثبت نام کنند.

  

گفتنی است که پیش از این، یک مقام عالی رتبه دولتی کویت تاکید کرده بود که اوضاع در ژوئیه آینده(۱۰تیر تا ۹ مرداد 1400) به حالت عادی برمی گردد. این مقام عالی رتبه به رسانه ها گفته بود:« تحویل مقادیر زیادی از واکسن های توافق شده به  کویت وعده داده شده است و این یعنی اینکه شرکت های تولید کننده واکسن های ضد کرونا مقدار واکسن های خود را بیشتر می کنند و همین موضوع روند واکسیناسیون ها و رسیدن به مصونیت جمعی دربرابر این همه گیری را تسریع می بخشد. این مقام مسئول کویتی افزوده بود که پایبندی به پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و ماسک تا پایان ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

  

منابع: صبح ساحل، شفقنا، میدل ایست نیوز، دنیای اقتصاد

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها