تهران و البرز تعطیل شد

درخواست هرمزگان روی میزاستاندار هرمزگان در روز شنبه از درخواست برای تعطیلی کامل یک هفته‌ای این استان برای کنترل موج  کرونا خبرداد که پس از گذشت سه روز خبری از موافقت با این درخواست نشد و در حالی که تهران و البرز تعطیلات شدند اما با نظر می رسد با تعطیلی هرمزگان موافقتی صورت نگرفته است.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته تسنیم، وضعیت بحرانی کرونا در هرمزگان همچنان ادامه دارد. انواع ویروس کرونا در این استان شیوع پیدا کرده و نگرانی‌ها با توجه به تعطیلات و سفرهای پیش‌رو افزایش یافته است. 

هرچند برخی محدودیت‌های درون استانی از سوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا برای کنترل حجم سفرها در نظر گرفته شده اما با توجه به تجربیات گذشته نمی‌توان امیدوار بود این محدودیت‌ها شکلی جدی به خود بگیرد و بتواند مانعی بر سر راه سفرها باشد. 

از سویی ستاد ملی کرونا گویی عزمی برای کنترل بیماری در هرمزگان ندارد و با توجه به درخواست سه روز قبل استاندار هرمزگان مبنی بر تعطیلی کامل یک هفته‌ای استان هنوز خبری از موافقت با این خواسته مهم نیست.

این در حالی است که با پیشنهاد وزیر کشور و موافقت رئیس جمهور تهران و البرز به مدت سه روز علاوه بر تعطیلات پیش‌رو تعطیل خواهند بود و هرگونه تردد به این شهرها ممنوع است.

سیاست دوگانه در اعلام تعطیلی و ممنوعیت تردد از سوی ستاد ملی کرونا غیرقابل پذیرش است و این ستاد باید پاسخ دهد چرا شرایط وخیم و حاد کرونایی هرمزگان به عنوان کانون اصلی کرونا در حال حاضر هیچ‌گاه از سوی این ستاد مورد نظر واقع نشده اما برای تهران و البرز که هنوز در وضعیت بحرانی هرمزگان نیستند تعطیلات چند روزه اعمال می‌شود.

آن طور که استاندار هرمزگان اعلام کرده این استان در حال حاضر با شیوع انواع ویروس کرونا شامل کرونای انگلیسی و کرونای دلتا(هندی) مواجه است و در صورت عدم کنترل بیماری می‌تواند نتایج فاجعه باری را به بار بیاورد.

آمارهای مختلف در این استان نشان می دهد که شرایط پیش‌رو شرایط مساعدی نیست و شاهد  افزایش حجم مراجعات و بیماران به بیمارستان‌ها در کنار افزایش چشمگیر بیماران قرنطینه خانگی در کنار افزایش موارد جان باخته هستیم.

هرمزگان نسبت به هفته پیش که معاون کل وزارت بهداشت و سپس وزیر بهداشت به آن سفر کردند شرایط به نسبت حادتری را دارد، هر چند در آن زمان معاون کل از مهار و کنترل بیماری خبر داد اما این حرف تنها حرف ماند و در عمل رکوردهای گوناگون بیماری شکسته شد، بحران کمبود تخت بیمارستانی. کمبود شدید کادر درمانی و ناتوانی در تامین دارو مهم‌ترین مشکلات این استان هستند و اگر در این تعطیلات پیش‌رو هم سهل انگاری و عدم جدیت از سوی مسئولان دیده شود قطعا افسار بیماری از دست مدافعان سلامت رها شده و بیماری غیر قابل مهار خواهد شد.

گفتنی است که در پی درخواست فریدون همتی استاندار هرمزگان از رییس جمهوری مبنی بردستور تکمیل و تجهیز و آماده سازی بیمارستان نیروی دریایی ارتش، وزیر بهداشت به هرمزگان سفر کرد. استاندار هرمزگان در نشست روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری برگزار شد گفته بود که برای مقابله با وضعیت قرمز کرونایی در استان نیازمند توجه ویژه وزارت بهداشت برای تامین منابع مالی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی استان، تامین مناسب دارو و کیت‌های تشخیص سریع کرونا هستیم.

منبع: ایرنا. ایسنا. تسنیم. روزنامه صبح ساحل

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها