بزرگترین لنج تجاری سنتی در بندر شهید باهنر پهلو گرفتمدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از پهلوگیری بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت ۲۷۰۰ تن در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: برای نخستین بار است که یک شناور بزرگ سنتی با این ظرفیت در بندر شهید باهنر پهلو دهی می شود.

به گزارش صبح ساحل، «حمیدرضا محمدحسینی تختی»، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر تسهیل و تداوم صادارت کالای غیر نفتی و نیز بهره گیری از تمامی ظرفیت های لجستیکی بنادر مرکزو  شرق استان را راهبرد اصلی فعالیت‌ها تجاری در خلیج فارس و دریایی عمان برشمرد و گفت: با بستر مناسب و زیر ساختهای ایجاد شده پهلودهی شناورهای با ابعاد بزرگتر یکی از رویکردهایی بود که درسال گذشته مورد توجه واقع گشد. وی ادامه داد: در نیمه بهمن سال گذشته با اتخاذ تدابیر ۳ فروند کشتی ۴۰ هزارتنی بطور همزمان در بندر شهید باهنر پهلو دهی شد.

محمد حسینی تختی با بیان اینکه روز گذشته ۲۲ شهریورماه نیز برای اولین بار یک فروند لنج تجاری با ظرفیت بارگیری ۲۷۰۰ تن در این بندر پهلودهی شد، عنوان کرد: طول این شناور ۵۶  متر و عرض آن ۱۷ متر است که قرار است پس از بارگیری بندر شهید با هنر را به مقصد شرق آفریقا ترک کند. وی ادامه داد: این لنج بزرگ تجاری با ۲۱ نفر خدمه  کالاهای صادراتی نظیر ماکارونی وحبوبات را بارگیری و پس از طی مصافتی حدود ۱۳۰۰ مایل، در یکی از بنادر شرق آفریقا پهلو خواهد گرفت.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها