نخستین سوخت‌گیری کامل موشک استارشیپ انجام شدشرکت اسپیس‌ایکس برای اولین بار مخازن جدیدترین موشک در حال توسعه خود موسوم به استارشیپ را کاملاً از سوخت پر کرد و اصطلاحا «تمرین لباس خیس» آن را به انجام رساند تا به زودی رهسپار نخستین پرواز آزمایشی مداری خود شود.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از ایسنا، شرکت اسپیس ایکس روز دوشنبه روی موشک ۱۲۰ متری استارشیپ در مقر استاربیس واقع در تگزاس آزمایش هایی انجام داد و بسیاری از فرایندهایی که روی پرتاب انجام می شود را تست کرد.

این فهرست شامل پر کردن مخزن سوخت هیدروژن و متان مایع در قسمت اول موشک سوپر هوی و قسمت بالای استار شیپ است. اسپیس ایکس در اوایل ماه جاری میلادی این دو بخش را در مقر استاربیس واقع در ایالت تگزاس رویهم قرار دادند.

اسپیس ایکس در یک توئیت نوشت: استارشیپ نخستین تمرین مشابه پرواز کامل را انجام داد. این نخستین باری است که بیش از ۱۰ میلیون پوند سوخت در یک استارشیپ و بوستر یکپارچه تزریق می شود. تست امروز به تایید شمارش معکوس پرتاب و همچنین عملکرد استارشیپ و پد مداری برای عملیات های مشابه کمک می کند.

موفقیت این آزمایش سبب می شود وسیله پرتاب استارشیپ در مسیر تست پرتاب مداری در آینده نزدیک قرار گیرد. استارشیپ در حقیقت شامل یک نمونه اولیه سوپر هوی به نام «بوستر۷» و نسخه ای از قسمت بالایی«شیپ ۲۴» است.

قرار است طی یک ماموریت آزمایشی «شیپ ۲۴» به مدار زمین ارسال شود و در اقیانوس آرام نزدیک هاوایی فرود بیاید. به گفته ماسک استارشیپ احتمالا در ماه آینده میلادی به مدار زمین پرتاب خواهد شد.

اسپیس ایکس باید قبل از پرتاب استارشیپ به فضا چند کنترل مهم را انجام دهد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها