اگر در عراق "گذرنامه خود را گم کردید" چه باید کنیدرئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: اگر در عراق گذرنامه خود را گم کردید یا اینکه گذرنامه‌هایتان مخدوش شد باید حتماً به مراکز کنسولگری ایران در شهرهای مختلف عراق مراجعه کنید.

      

به گزارش صبح ساحل، سردار علی ذوالقدر، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه با اشاره به اینکه هر فردی برای خروج و ورود به کشور نیازمند اسناد مسافرتی (گذرنامه) است، اظهار کرد: موضوع مهمی که زائران اربعین یا هر مسافری که قصد دارد به خارج از کشور سفر کند باید به آن دقت کند محافظت از اسناد مسافرتی یا همان گذرنامه است.

وی با بیان اینکه هر تبعه‌ای که در کشوری جز کشور خودش مدارک هویتی‌اش را گم کند باید به سفارتخانه کشور خود مراجعه کند، تصریح کرد: ایران در کشور عراق در شهرهای بصره، بغداد، کربلا، نجف و سامرا دارای کنسولگری است و زائران در صورت نیاز می‌توانند برای مشکلاتی که در خصوص گذرنامه دارند، به این کنسولگری‌ها مراجعه کنند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه خاطرنشان کرد: زائران اربعین چنانچه اسناد مسافرتی‌شان (گذرنامه) مخدوش، خیس یا اینکه گم شد، می‌توانند به کنسلوگری‌های ایران در این شهرها مراجعه کنند تا مأموران پلیس مهاجرت و گذرنامه‌ای که در آنجا حضور دارند به هر طریقی که شده، مشکل آنها را برطرف کنند.

   

آدرس کنسولگری ایران در نجف

گذرنامه اربعین , پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا , اربعین 1402 ,

آدرس کنسولگری ایران در کربلا

گذرنامه اربعین , پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا , اربعین 1402 ,

آدرس شماره تماس
شارع الاسکان ـ خیابان حی الحسین 0096432222905
میدان التربیه ـ نزدیک خیابان باب القبله الحسین(ع) کتابخانه مرکزی 009647846193867
خیابان منتهی به استانداری 0096432222905
خیابان مرکزی  

آدرس کنسولگری ایران در بغداد

گذرنامه اربعین , پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا , اربعین 1402 ,

آدرس کنسولگری ایران در بصره

گذرنامه اربعین , پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا , اربعین 1402 ,

ذوالقدر در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه اگر افراد در مرز و هنگام خروج از کشور متوجه شدند که برای گذرنامه‌هایشان مشکلی ایجاد شده یا اینکه گذرنامه را گم کرده‌اند چه باید کنند، گفت: بهتر است افراد قبل از عزیمت به مرز، مدارک هویتی خود را چک کنند اما اگر در فرودگاه یا مرزهای زمینی متوجه شدند مشکلی در این خصوص دارند آنجا هم می‌توانند به نماینده پلیس مهاجرت و گذرنامه ایران مراجعه کنند تا مشکلشان برطرف شود.

وی یادآور شد: برای افرادی که در عراق یا حتی کشورهای دیگر گذرنامه خود را گم می‌کنند، علی‌الحساب مدرک هویتی موقتی صادر می‌شود تا آنها بتوانند به کشور بازگردند و مراحل پیگیری صدور مجدد گذرنامه را در ایران طی کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها