افزایش سهمیه آرد بخش گافر و پارامون بشاگردرییس شورای بخش گافر و پارامون بشاگرد با اشاره به جوابگو نبودن سهمیه آرد خانگی به مردم این منطقه گفت: مردم این بخش باتوجه به سخت‌گذر بودن مسیرهای کوهستانی بشاگرد و محرومیت منطقه،‌ تقاضای افزایش سهمیه آرد خانگی را دارند.

      

به گزارش صبح ساحل، علی نورانی اظهار کرد: سهمیه آرد مردم روستاهای بخش گافر و پارامون به ازای هر نفر، هفت کیلو و ۵۰۰ گرم بوده که باتوجه به شرایط جغرافیایی سخت و کوهستانی این منطقه و پراکندگی جمعیت، نیاز به افزایش سهمیه آرد به ازای هر نفر احساس می‌شود.

وی ادامه داد:‌ آرد، بیشترین مصرف مردم محروم بخش گافر و پارامون بشاگرد بوده و هیچ نانوایی در روستاهای این بخش نیز وجود ندارد که مردم بتوانند برای جبران کمبود از آن استفاده کنند.

رییس بخش گافر و پارامون بشاگرد اضافه کرد: همچنین ۸۰ درصد مردم روستاهای بخش گافر و پارامون کم درآمد و زیرپوشش نهادهای حمایتی قرار داشته و دسترسی و حتی امکان و توان خرید برنج و دیگر غذاهایی که جایگزین نان باشد، را ندارند.

نورانی اشاره کرد:‌ از طرفی‌ نیز فروشگاه یا مغازه‌ای برای خرید و فروش کالا در روستاهای این بخش وجود ندارد که حتی بتوانند از انواع ماکارونی‌ها استفاده کنند و هفت کیلو و ۵۰۰ گرم آرد پاسخگوی وعده‌های غذایی آن‌ها نیست و به همین دلیل تقاضای افزایش سهمیه به ۱۲ کیلوگرم در این بخش است.

براساس اطلاعات منتشره،‌ ماهانه ۱۵ هزار تُن آرد در استان هرمزگان توزیع می‌شود و از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۳۱ میلیون کیلوگرم آرد روستایی توسط تشکل‌های تعاونی روستایی استان بین نانوایان و روستاییان استان توزیع شد.
در پنج‌ماهه سالجاری نیز، آرد روستایی شامل آرد خانه‌پَز افزون‌بر ۹ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۲۰ کیلوگرم، آرد خبازی ۲۳ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۵۲۰ کیلوگرم و آرد عشایری حدود ۸۲ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم توسط شبکه تعاون روستایی در استان هرمزگان توزیع شد

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها