رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۳؛

رحمان عمود زاده از صعود به فینال بازماندکشتی‌گیر وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی جهان برابر اسماعیل موساکایف شکست خورد.

به گزارش صبح ساحل، در دور نیمه‌نهایی رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در بلگراد صربستان، رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مصاف اسماعیل موساکایف آزادکار روس‌تبار کشور مجارستان رفت.

رحمان مانند کشتی‌های قبل تحرک خیلی خوبی داشت و توانست در ابتدا حریف را از تشک خارج کند و در ادامه یک‌بار دیگر این کار را تکرار کرد. کشتی‌گیر روس‌تبار نیز از این تاکتیک استفاده کرد و در ادامه بعد از چلنچ از دست رفته از سوی کادر فنی ایران، وقت نخست با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

در وقت دوم رحمان بار دیگر کشتی هجومی خودش را نشان داد و توانست در حالی که یک امتیاز عقب بود حریفش را خاک کند و ۵ بر ۴ جلو افتاد ولی در نهایت موساکایف در ثانیه‌های پایانی توانست عموزاد را خاک کند و ۶ بر ۵ برنده شود.

رحمان عموزاد که سال گذشته در ۲۰ سالگی قهرمان و پدیده کشتی جهان شد، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با یانیس مادی از جزایر کومور مسابقه داد و در همان ابتدای مسابقه نتیجه را ۱۰ بر صفر کرد. عموزاد در کشتی دوم نیز به مصاف اشتفان کومان از رومانی رفت و با نتیجه عالی ۱۲ بر صفر برنده شد و راهی دور بعد شد. عموزاد در دور بعد با نیک لی از آمریکا مسابقه داد که در نهایت ۹ بر ۴ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

مجتبی گلیج دیگر نماینده ایران در دو وزن پایانی کشتی آزاد بود که در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم در حالی که ۴ بر ۲ از عبدالرشید سعدالله یف دارنده ۷ طلای جهان و المپیک از روسیه پیش بود، در ۱۰ ثانیه پایانی بر اثر اشتباه خودش ضربه شد و به نیمه نهایی نرسید.
در صورت صعود ملی پوش روسیه به فینال، گلیج فردا شب برای مدال برنز مسابقه خواهد داد.
امشب نیز محمد نخودی در رده بندی وزن ۷۹ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان می رود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها