خبرهای اجتماعی

هواشناسی هرمزگان: وزش باد شدید، از رفتن به دریا خودداری کنید
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان از  سرعت وزش باد‌های غربی در مناطق دریایی استان به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا هم به بیش از ۲ متر خبر داد.
دردسرهای حذف دفترچه تأمین اجتماعی بلاتکلیفی بیمه‌شدگان
اجرایی شدن طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی و خداحافظی با دفترچه‌های کاغذی طرح بزرگی از سوی سازمان تأمین اجتماعی بوده است که بعد از چندین سال از ابتدای اسفندماه در مراکز درمانی و داروخانه‌ها اجرایی شد. با اجرایی شدن این طرح کارت ملی بیمه‌شده جای دفترچه کاغذی بیمه را گرفت. این طرح اما بانی مشکلات و سردرگمی بیمه‌شدگان و خانواده‌های‌شان شده است. از همان گام اول مشکلات الکترونیکی بودن دفترچه یکی‌یکی خودش را نشان داد؛ به‌طوری‌که برخی از مراکز از پذیرش بیماران با نسخه الکترونیکی خودداری کردند و بدون دفترچه، آزاد ویزیت می‌کنند. حرف آن‌ها این است که ویزیت بیمار از طریق کارت ملی و بدون دفترچه تأمین اجتماعی هنوز بهشان اعلام‌نشده است. در کنار آن برخی از داروخانه‌ها هم روش را دنبال کرده‌اند.
به مناسبت روز درختکاری: درختان نماد طبیعت هستند
پانزدهم تا بیست ویکم اسفندماه در تقویم به نام هفته منابع طبیعی و روز درختکاری نامگذاری شده است امسال نیز مثل هر سال با نهال با هدف حفظ و ارتقای طبیعت در سایه کرونا در استان هرمزگان کاشت می شود.

بیشتر