سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

کاهش استفاده از ماسک در استان/ زنگ خطر پیک سوم کرونا به صدا درآمدسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از خطر شروع موج سوم بیماری کووید19 در استان خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «فاطمه نوروزیان»، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان تاکنون در انتهای پیک دوم قرار دارد، گفت:هنوز تا رسیدن به وضعیت نرمال فاصله زیادی دارد تا چند روز گذشته وضعیت نسبتا پایدار بود هر چند به وضعیت قبل از پیک نرسیده ایم ولی متاسفانه در چند روز اخیر شواهدی دال بر خطر شروع موج سوم بیماری دیده شده است. همچنین هنوز میزان بستری و مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در این استان بالاست و از چند روز گذشته مراجعه‌های سرپایی و به دنبال آن موارد بستری و حتی مرگ و میر به نسبت بالا رفته است.

وی افزود: این وضعیت زنگ خطری درخصوص احتمال آغاز پیک سوم کروناست که خدای نکرده اگر ایجاد شود به پیک دوم متصل می‌شود و قطعا با توجه به خستگی کادر درمان و بهداشت وضعیت بدتر و شدیدتری ایجاد می‌کند. نوروزیان گفت: راه‌حل برون رفت از این وضعیت و همه‌گیری کرونا نیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از هرگونه تجمع است، مردم قانون شفا که «ش» به معنی شستن دست‌ها، «ف» به معنای فاصله گذاری فیزیکی و «الف» به مفهوم استفاده از ماسک است را بکار گیرند.

نوروزیان اظهار داشت: هرمزگان از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی چهارمین استان محسوب می‌شود و اما درصد رعایت بالا نبوده و ۵۲ درصد افراد این پروتکل ها را رعایت می‌کنند.وی تصریح کرد: همچنین این استان از نظر رعایت ماسک در کشور اول محسوب می‌شود اما به نسبت خودش در ماه‌های قبل درصد استفاده از این وسیله کاهش یافته و از ۸۰ تا ۸۵ درصد به ۶۶ درصد رسیده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها