بهره‌برداری از پروژه جاده ساحلی بندرعباس به میناب در دهه فجر
استاندار هرمزگان با بیان اینکه جمعی از اعضای هیئت دولت در بهمن‌ماه به استان هرمزگان سفر خواهند کرد، گفت: انتظارمان از تمامی مسئولان ذی‌ربط به‌ویژه معاون عمرانی استاندار و شهردار بندرعباس این است که پروژه جاده ساحلی بندرعباس به میناب را با همین روند حرکتی ادامه دهند تا دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری رسد.
فریدون همتی در حاشیه بازدید از ورزشگاه خلیج‌فارس و جاده ساحلی بندرعباس به میناب،افزود: ابتدا از مجموعه ورزشی خلیج‌فارس بندرعباس بازدید داشتیم  مسائل و مشکلات این مجموعه را بررسی و راهکارهای جدید برای بهبود وضعیت آن به کار بستیم.وی با بیان اینکه شاید در بررسی‌های بیشتر به این نتیجه برسیم که مجموعه ورزشی خلیج‌فارس را به شهرداری بندرعباس واگذار کنیم، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا مجموعه ورزشی خلیج‌فارس را به پارک ورزشگاه همچون مجموعه ورزشی انقلاب تهران تبدیل کنیم. استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه این مجموعه باید به محلی هم برای تفریح و ورزش عمومی و هم ورزش قهرمانی تبدیل شود، اظهار کرد: باید از این ظرفیت استفاده‌های بهتری شود تا ارزش‌افزوده بیشتری برای مردم و ورزشکاران داشته باشد اما در حال حاضر این ورزشگاه ارزش‌افزوده چندانی ندارد.وی با بیان اینکه از پروژه جاده ساحلی بندرعباس به میناب بازدید کردیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه پیشرفت این پروژه مناسب و قابل‌قبول است.


همتی ادامه داد: انتظارمان از تمامی مسئولان ذی‌ربط به‌ویژه معاون عمرانی استاندار و شهردار بندرعباس این است که این پروژه را با همین روند حرکتی تا دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری برسانیم.
استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در بهمن‌ماه هیئت دولت به استان هرمزگان سفر خواهد کرد، عنوان کرد: در کنار این پروژه بنا داریم، در مقابل جاده آنتنی دانشگاه هرمزگان یک جاده آنتنی دیگر به سمت جزیره هرمز احداث کنیم تا شهروندان با قایق راحت دسترسی به هرمز داشته و فعال کنیم.


وی همچنین از بازدید اماکن دیده‌شده برای تأسیس دهکده ساحلی و ایجاد سالن شش‌هزارنفری بندرعباس که سال‌هاست روی زمین باقیمانده خبرداد و اضافه کرد: در این بازدید اماکن مدنظر گرفته‌شده مورد بازدید قرارگرفته و در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی خواهد شد. استاندار هرمزگان گفت: با توجه به بازدیدهایی میدانی صورت گرفته در جلساتی که هفته جاری برگزار خواهد شد، برای شتاب بخشیدن به پروژه‌های جزیره هرمز تصمیماتی اتخاذ می‌شود.
فریدون همتی پس از بازدید از طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌های عمرانی جزیره‌ هرمز، عنوان کرد: از طرح‌های مختلف جزیره هرمز از جمله بندرگاه، جاده رینگ دور جزیره، مجموعه گردشگری در ساحل غربی این جزیره، اردوگاه دانش‌آموزی، پارک شرق جزیره و هتل در حال ساخت آن، بازدید داشتیم.وی ادامه داد: ۱۰ کیلومتر از جاده رینگ دور جزیره هرمز در حال احداث است که در آن امکان دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی فراهم و همچنین به‌طور کامل نور ایجاد می‌شود.استاندار هرمزگان افزود: با توجه به بازدیدهایی که داشتیم، در جلساتی که هفته جاری برگزار خواهد شد، برای شتاب بخشیدن به پروژه‌های جزیره هرمز تصمیماتی اتخاذ می‌شود تا بخش عمده این طرح‌ها تا فصل گردشگری سال جاری در هرمزگان به نتیجه برسند و تکمیل شوند.همتی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در راستای تسریع در اجرای این پروژه‌ها هماهنگی بیشتری داشته و برنامه‌ها را به جلو ببرند.


وی با اشاره به بررسی رفع مشکل مسکن جوانان در جزیره هرمز، خاطرنشان کرد: در این راستا نیز سیاست‌گذاری مناسبی در حوزه ساخت‌وساز و احداث مسکن در جزیره هرمز انجام می‌شود که چشم‌انداز آینده این جزیره را نیز مدنظر خواهد داشت.
استاندار هرمزگان همچنین بر لزوم استفاده بهینه از ساختمان‌های متعلق به دستگاه‌های اجرایی در جزیره هرمز تأکید و بیان کرد: باید به سمتی گام برداریم که این ساختمان‌ها دارای ارزش‌افزوده بیشتری باشند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها