خبر خوب برای چابهاری ها

مهر ماه بارانی چابهار بعد از 20 سالزاهدان - مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بررسی داده های بلند مدت هواشناسی نشان می دهد که بعد از گذشت ۲۰ سال هوای چابهار در مهرماه بارانی شد.

به گزارش صبح ساحل و به نقل از مهر ، اظهار داشت: مهرماه یکی از کم بارش ترین ماه های سال در سیستان و بلوچستان است که بارندگی های به شدت بی نظم و بی قاعده و به شدت پراکنده دارد.

وی افزود: این شرایط را می توان در بررسی داده های بلندمدت بارش در برخی شهرهای استان نظیر چابهار تأیید کرد. این شهر در حدود ۴۰ سال اخیر تنها ۲ بار در مهرماه گزارش بارندگی داشته است که آخرین بارش آن به مهرماه ۲۱ سال قبل بر می گردد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴ میلی متر باران از بندر چابهار گزارش شده است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته میزان بارندگی در برخی ایستگاه های بارانسنجی شهرستان های ساحلی استان به ۵۰ میلی متر و بیشتر از آن نیز رسید.

حیدری اضافه کرد: تا ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه امروز از ایستگاه «مومان» کنارک ۶۴، «سورکمب» چابهار ۵۰ و «کهیر» چابهار ۲۷ میلی متر باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بارش های دو هفته نخست پاییز در برخی نقاط سیستان و بلوچستان حداقل در ۲۰ سال اخیر بی سابقه بوده است، گفت: در برخی نقاط به‌اندازه یک سال زراعی استان باران بارید و در برخی ایستگاه ها رکوردهای ۳۰ ساله بارندگی های مهرماه شکسته شد.

عضو ستاد مدیریت بحران هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در خاش رکورد ۳۲ ساله بارندگی های مهرماه شکسته شد و برای نخستین بار از زمان تأسیس ایستگاه هواشناسی در این شهر میزان بارش ها به بیش از ۳۰ میلی متر رسید.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها