مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به هرمزگان به کجا رسیدبه گزارش صبح ساحل،رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این خصوص اظهار کرد: در پی دستور مؤکد رئیس قوه قضائیه مبنی بر سرعت بخشی به روند استقرار  دادگستری در شهرستان بشاگرد و تکمیل  و تجهیز ساختمان دادگستری این شهرستان، این موضوع  به صورت ویژه در دستورکار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت.

علی صالحی تصریح کرد: به همین منظور جلسات متعددی با استاندار هرمزگان، فرماندار شهرستان بشاگرد و دیگر دستگاه های متولی برگزار شده و ضمن  اتخاذ  تصمیمات جدی برای استقرار دادگستری در بشاگرد، به منظور تأمین اعتبارات لازم موافقت هایی اخذ شده است.

وی اظهار کرد: با تکمیل روند احداث و تجهیز ساختمان دادگستری بشاگرد در کوتاهترین زمان ممکن، رئیس این حوزه قضایی نیز در این شهرستان مستقر و به خدمت رسانی به مردم شریف و شهیدپرور  بشاگرد مشغول خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: اجرای  تمامی دستورات و مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه از همان لحظات اولیه پایان سفر، به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و با تشکیل جلسات مستمر،  کمیته‌های پیگیری ایجاد شده است و همه دستورات به نحو احسن و در کمترین زمان ممکن، اجرائی خواهد شد.

همچنین در ادامه روند پیگیری مصوبات سفر ریاست قوه قضائیه به استان هرمزگان نشست هم اندیشی رئیس کل دادگستری استان با مدیر کل شیلات و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

در جریان این نشست، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضائیه بر حل مشکلات صیادان هرمزگانی، فعال کردن اقتصاد دریا به سمت کاهش بیکاری از طریق تسهیل صدور مجوز صید برای متقاضیان با اولویت صیادان بومی در دستور کار ویژه دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار دارد.

صالحی همچنین بر لزوم  نظارت دقیق در خصوص نحوه صدور مجوزهای صید به ویژه به صورت ترال ، برخورد با موارد تخلف ، رفع خلاء های قانونی و صیانت از محیط زیست دریا  تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: افرادی که در این استان با شرایط اقلیمی و  آب و هوای خاص  زندگی می کنند حق دارند از منافع اقتصادی و موهبت دریا بهره مند شوند و در این راستا تسهیل روند صیادی برای ماهیگیران بومی با هدف ایجاد اشتغال، گامی بلند و  اقدامی مؤثر در این زمینه خواهد بود.

صالحی همچنین بر اتخاذ تدابیر مناسب و  تعیین سازو کارهای اثر بخش به منظور تشدید نظارت ها توسط دستگاه قضایی استان هرمزگان و دستگاه های ناظر بر نحوه صدور مجوزهای صیادی تأکید کرد.

در ادامه این نشست، مدیرکل شیلات استان هرمزگان نیز با اعلام اینکه افزایش دمای حرارت آب و تغییر اکوسیستم در پهنه خلیج فارس موجب کوچ گسترده آبزیان از این حوزه و دور شدن آنها از تیر رس صیادان گردیده است این موضوع را از جمله مهمترین عوامل کاهش  ذخایر صید در هرمزگان برشمرد.

محسن یکتاپور همچنین بر آمادگی کامل شیلات هرمزگان به منظور همکاری مؤثر در جهت رفع موانع موجود و تسهیل نظارت قضایی با هدف تحقق خواست و اراده ریاست قوه قضائیه در راستای حل مشکلات صیادان هرمزگانی تأکید کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها