استقبال و حمایت معاون اقتصادی رییس‌ جمهوری از برنامه راهبردی کیشمعاون اقتصادی رئیس‌جمهوری ضمن استقبال از برنامه راهبردی توسعه کیش، حمایت خود را از اجرای این برنامه ها و اطمینان بخشی به بخش خصوصی اعلام کرد.

به گزارش صبح ساحل، محمد نهاوندیان در نشستی با غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به موقعیت بی نظیر این جزیره در حوزه های گردشگری، اقتصادی و سرمایه گذاری بر ضروت اجرا و پیگیری برنامه های راهبردی منطقه آزاد کیش و بهره گیری از مشاوران با تجربه، تهیه و تدوین برنامه ریزی بلند مدت تاکید کرد.

وی با تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری، اجرای طرحهای زیرساختی در کیش را آن را عامل مهمی در اطمینان بخشی به سرمایه گذاران دانسته و افزود: توجه به زیرساخت های کیش و گسترش و توسعه آن و اتمام پروژه های نیمه تمام که اکنون در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است؛ کاهش ریسک سرمایه گذاری و اطمینان بخشی به سرمایه گذاران را به دنبال خواهد داشت،

معاون اقتصادی رییس جمهور به جایگاه جزیره کیش در صنعت گردشگری و امکانات ایجاد شده در این جزیره اشاره کرد و خواهان مراودات گردشگری این منطقه با کشورهای همسایه بویژه ترکیه شد.

در این نشست درخصوص ۴۰۰ ابزار مالی که مرکز پژوهش های بازرگانی معرفی کرده است بحث و گفت و گو و پیشنهاد شد برای کمک به سرمایه گذران، میتوان ازاین ابزارها استفاده کرد.

دراین نشست، مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به تشکیل شورای مطالعات راهبردی و تدوین نقشه راه، گزارش مفصلی از برنامه میان مدت سه ساله کیش را به همراه اقدامات انجام شده در خصوص طرح های عمرانی انجام شده، درحال انجام و نیمه تمام فعال شده، بحث پسماند، ساخت و توسعه تصفیه خانه فاضلاب و پروژه های زیر ساختی شامل بندر و فرودگاه را به اطلاع معاون اقتصادی رییس جمهوری رساند.

همچنین در این نشست، مشکل زیرساختی کیش در زمینه برق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه خواستار دخالت دولت در تعیین مالکیت شرکت آب و برق کیش و اتصال برق این منطقه به شبکه سراسری شد.

علامحسین مظفری در ادامه، ایجاد پایگاه های آموزشی برای سازمان ها و موسسات فعال در زمینه آموزش های هوایی و دریایی، تاسیس اقامتگاه های ویژه گردشگران سلامت و تقویت اکوتوریسم با بهره گیری از طبیعت بکر جزیره هندورابی را از جمله محورهای تهیه بسته های سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در جزیره هندورابی اعلام کرد.

اقدامات انجام شده در کیش و شناسایی فرصت سرمایه گذاری و تهیه کتابی دراین خصوص برای سرمایه گذاران نیز یکی دیگر از محورهای گفتگوی این نشست بود که معاون اقتصادی رییس جمهور با مثبت خواندن این اقدامات از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش خواست با حمایت همه جانبه از فعالیت های بخش خصوصی زمینه را برای رونق اقتصادی منطقه فراهم کند. در این دیدار از دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور که در قالب رویداد کیش اینوکس ۲۰۱۹ از ۲۷ تا ۳۰ آبان در کیش برگزار می شود دعوت کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها