دستور پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری صادر شدمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: پیمانکاران شهرداری بندرعباس یک هفته برای پرداخت حقوق معوقه کارگران زیرپوشش خود مهلت دارند.

به گزارش صبح ساحل هادی ابراهیمی روز یکشنبه در نشست بررسی تایید صلاحیت شرکتهای پیمانکاری افزود: حقوق و مزایای کارگران شهرداری باید بر اساس جدول مزد دستگاه پیمان‌دهنده و منطبق با طرح طبقه‌بندی مشاغل که به تایید اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان رسیده پرداخت شود.

وی گفت: هدف قانون‌گذار از واگذاری بررسی صلاحیت شرکت‌های خدماتی به اداره‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جلوگیری از فعالیت شرکت‌هایی است که اقدام به اجرای صحیح قوانین و مقررات کار نمی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: در همین راستا صدور گواهی صلاحیت پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری را متوقف شده و این شرکت‌ها هفت روز برای پرداخت حقوق معوق کارگران خود مهلت دارند.

ابراهیمی ابراز داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار، از سال ۹۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت که دارای یک سال سابقه کار شده باشند، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه سنوات هستند

وی تصریح کرد: این موضوع مشمول کارگران شهرداری‌ها هم می شود و پیمانکاران شهرداری بندرعباس موظف به رعایت قانون هستند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها