مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان:

تاکنون به ۲هزار خانوار امداد رسانی شده استمدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: در سیل اخیر در شهرستان های جاسک و بشاگرد به بیش از ۲ هزار خانوار امدادرسانی و کمک شده است.

به گزارش صبح ساحل، مختار سلحشور، ظهر جمعه با اشاره به امدادرسانی به حادثه دیدگان سیلاب در شرق هرمزگان گفت: به دلیل مسدود شدن بخش گسترده‌ای از راههای ارتباطی در این منطقه عملیات امدادرسانی به وسیله بالگرد و خودروهای کمک دار در مناطق صعب العبور در حال انجام است.

وی از امدادرسانی به یک بیمار از اهالی روستای مرانگ شهرستان بشاگرد خبر داد و اظهار کرد: این بیمار ۶۵ ساله به دلیل مشکل کلیوی توسط بالگرد جمعیت هلال به مرکز درمانی شهرستان جاسک منتقل شد.

سلحشور بیان کرد: با اقدام به موقع امداد رسانان جمعیت هلال احمر و اورژانس در حضور به موقع در صحنه و انتقال سریع بیمار به بیمارستان، حال عمومی وی مناسب اعلام شده است.

وی تاکید کرد: توزیع بسته‌های غذایی، اقلام زیستی و وسایل گرمایشی بین ساکنان حادثه دیده روستاهای بشاگرد و جاسک در حال انجام است و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: از ابتدای وقوع سیل در شهرستان بشاگرد و جاسک تاکنون بالغ بر ۱۱۰ نفر_روز امدادگر در صحنه حضور داشته و به بیش از دو هزار خانوار آسیب دیده امدادرسانی کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر در ادامه از توزیع بیش از ۷۰۰ دستگاه چادر و ۱۸۰۰ تخته پتو، ۸۰۰ کیلو نایلون و بیش از ۳۰۰۰ بسته غذایی میان سیل‌زدگان شرق هرمزگان خبر داد.

وی گفت: همچنین تاکنون مقادیر زیادی قند و شکر، حبوبات، برنج، چراغ والوور، انواع کنسرو و اقلام امدادی میان آسیب دیدگان در شهرستان بشاگرد و جاسک توزیع شده است.

سلحشور با اشاره به برپایی ۱۰ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان جاسک گفت: کمپ‌های اسکان اضطراری در روستاهای گرندو، حاجی آباد، لیری، گنجک، سدیچ، نوروزکار، گشمی و سورگلم برپا شده است.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر هرمزگان جهت ارائه امدادرسانی به حادثه دیدگان سیلاب تا زمان عادی شدن شرایط در آماده باش کامل بسرمی برد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها