در همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی کیش عنوان شد؛

معرفی قشم به عنوان قطب انرژی کشورهمایش تخصصی حمایت از سازندگان داخل کشور در صنعت پتروشیمی با مشارکت فعال منطقه آزاد قشم و اختصاص نشست تخصصی برای معرفی این جزیره به عنوان هاب انرژی کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش صبح ساحل، در این همایش که از 27 تا ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ با حضور فعالان اقتصادی حوزه مهندسی و ساخت داخل در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد، علی یدقار، مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علی اصغر کشاورز مقدم عضو هیات مدیره، محمدجواد دهقانی، مشاور مدیر عامل در امور نفت و انرژی و مهدی نصیری مسوول ارزیابی و اجرای طرح های مدیریت نفت و انرژی به عنوان نمایندگان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.


این همایش در راستای تحقق شعار سال 1398 مقام معظم رهبری، رونق تولید و با هدف معرفی دستاوردهای تولیدات صنایع پتروشیمی ایران،  معرفی سازندگان، تامین کنندگان و قطعه سازان صنعتی داخل کشور، در پنج سالن با 10 نشست تخصصی، توسط  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان صنایع نفت و گاز برگزار شد.


علی یدقار، مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشستی با موضوع "قشم قطب انرژی کشور در مسیر توسعه اقتصاد ملی"، از انتخاب جزیره قشم به عنوان هاب انرژی ایران خبر داد.
وی با اشاره به صدور مجوز ساخت 5 مجتمع پتروشیمی در منطقه آزاد قشم توسط وزارت نفت و صنایع پتروشیمی ایران بیان داشت: با ساخت این واحدها، قشم یکی از قطب های اصلی حضور سازندگان، فعالان صنایع داخلی پتروشیمی می شود.
به گفته یدقار، با توجه به تخصیص روزانه 50 میلیون متر مکعب  خوراک گاز برای این صنعت، در حال حاضر منطقه آزاد قشم  بهترین مکان برای سرمایه گذاری و حضور علاقمندان به صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی است.


مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان سخنرانی خود بر توانمندی سازندگان و متخصصان داخلی صنایع پتروشیمی تاکید کرد و گفت: با استفاده از شرکت های دانش بنیان و متخصصین داخلی می توانیم گام های بلندی در پیشرفت این صنعت برداشته و آینده کشور را متحول کنیم.
گفتنی است، همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی به میزبانی منطقه آزاد  کیش با حضور فعالان اقتصادی حوزه مهندسی و ساخت داخل، از 27 تا ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

منبع:سازمان منطقه آزاد قشم

معرفی قشم به عنوان قطب انرژی کشور

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها