یک هزار تن گوجه فرنگی میرجاوه ازتوابع سیستان وبلوچستان در سال گذشته صادرات شدمدیر جهاد کشاورزی میرجاوه سیستان و بلوچستان گفت: حدود یکهزار تن گوجه فرنگی گلخانه ای پارسال از این شهرستان به روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

به گزارش صبح ساحل،محسن کهرازهی روز دوشنبه گفت: با توجه به کیفیت بالای گوجه فرنگی تولیدی گلخانه‌ای میرجاوه از سال ۹۶ صادرات این محصول مورد توجه قرار گرفت.وی ادامه داد: شرایط اقلیمی میرجاوه سبب شده انواع محصولات سردسیری، گرمسیری و نیمه گرمسیری در این شهرستان با کیفیت بسیار بالا و در حد ارگانیک تولید و روانه بازار مصرف شود.

مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه از برداشت سه هزار تن محصول از گلخانه‌های این شهرستان خبر داد و افزود: سال گذشته از سطح ۵۷ واحد گلخانه این شهرستان بیش از سه هزار تن گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، خیار و بادمجان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.کهرازهی افزود: با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی و بازار پسندی گوجه تولیدی در میرجاوه نیمی از گلخانه های این شهرستان به کشت این محصول اختصاص دارد.

شهرستان میرجاوه دارای سه هزار و ۲۰۰ هکتار باغات و هفت هزار هکتار محصولات زراعی است.میرجاوه از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۷۵ کیلومتری شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کوه آتشفشان نیمه فعال تفتان و هم مرز با پاکستان قرار دارد.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها