اصابت صاعقه در آتش‌سوزی کانکس معلمان ‌دزفول ‌تایید نشدمدیرکل مدیریت بحران خوزستان با رد عامل صاعقه در آتش‌سوزی کانکس معلمان در دزفول گفت: این کانکس مدرسه نبوده و بررسی نشان می‌دهد آتش‌سوزی از داخل کانکس بوده است.

به گزارش صبح ساحل، «امید بن عباس»،مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، درباره آتش گرفتن یک مدرسه کانکسی در منطقه سردشت دزفول در توضیحاتی گفت: پیرو خبر واصله مبنی بر آتش‌سوزی مدرسه‌ای در بخش سردشت شهرستان دزفول در روز سه‌شنبه 30 دی ماه، باید اعلام کنیم که براساس بررسی کارشناسان امر و کارشناسان آتش‌نشانی و پیگیری‌هایی که در شهرستان دزفول انجام شده یک سری نکات به تأیید فرماندار دزفول به عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رسیده است. وی افزود: حادثه ساعت 22 روز سه شنبه 30 دی ماه رخ داده و در خبرهای اولیه که در فضای مجازی منتشر شده اعلام کردند که این حادثه براساس برخورد صاعقه با یک کانکس منجر به آتش‌سوزی و سه معلم و سه نفر از اهالی منطقه دچار سوختگی شدند.

بن‌عباس بیان کرد: براساس کارشناسی انجام شده، این آتش‌سوزی به وقوع پیوسته بر اثر صاعقه نبوده و به هر حال آن چیزی که مسلم است و شواهد موجود در محل هیچ اثری از برخورد صاعقه با کانکس یا آنتن نصب شده روی سقف کانکس مشاهده نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: نوع انفجار و آتش‌سوزی که در کانکس بوده و وضعیت فیزیکی کانکس که برآمدگی‌هایی را از سمت داخل کانکس به سمت بیرون مشاهده شده نشان می‌دهد که حریقی درون کانکس صورت گرفته است.

بن‌عباس اضافه کرد: همچنین کانکس، مدرسه نبوده و محل استراحت یکی از معلمان بوده که در زمینه تدریس دانش‌آموزان عشایری شاغل بوده و هیچکدام از افراد دیگر هم دانش‌آموز نبودند؛ سه نفر معلم بودند که یک نفر آنها معلم همان نقطه و دو نفر دیگر از محل دیگری به این کانکس آمده و مستقر شدند.

وی افزود: اینکه آن لحظه، حادثه به چه شکلی رخ داده، مشخص نیست ولی در محل حادثه گاز پیک نیک مشاهده شده در حالی که اساساً برای آن معلم مدرسه سه وعده غذای گرم ارسال می شده و نیازی به استفاده از کپسول گاز نبوده است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان افزود: یکی از حادثه دیدگان فقط از ناحیه سر آسیب دیده و علت آن مشخص نیست؛ احتمالاً حایلی شبیه پتو بر روی نامبرده وجود داشته که بر روی نامبرده قرار داشته که باعث این آسیب‌دیدگی شده است.

بن‌عباس اظهار کرد: کانکسی که به عنوان مدرسه از آن استفاده می‌شد، جنب کانکس آسیب دیده قرار داشته و به دلیل اینکه دو موتورسیکلت در محل آتش سوزی بین دو کانکس موجود بوده به هر حال کانکس آسیب دیده اما کانکس آسیب‌دیده کلاس درس نبوده و محل استراحت معلم مدرسه بوده است.

وی گفت: اساساً این موضوع که بر اثر صاعقه این حادثه رخ داده این نظریه رد می‌شود، آسیب دیدگان نیز به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل و یکی از مصدومان که حال وخیمی داشته نیز به اصفهان منتقل می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: با توجه به اینکه در بین مصدومان عارضه ریوی ناشی از استشمام گاز مشاهده شده علت را کارشناسان مسئول بررسی موضوع آتش‌سوزی بر اثر گاز اعلام کرده‌اند. بررسی‌های بیشتر نیز در دست انجام است که حتماً ابعاد آن را مشخص‌تر کند.

منبع: تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها