مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس خبر داد:

راگَه ایسینی پنجه علی روشن شد/ نصب ۶ المان اسب در پل ولیعصر بندرعباس«مهدی احمدی»، مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس از آخرین تحولات منطقه دو شهرداری بندرعباس خبر داد و گفت: ورودی کوهستان پارک پنجه‌علی برای افزایش زیبایی بصری، روشن و المان‌های شهری جدید در قالب مجسمه‌های اسب، در فضای سبز پل ولیعصر نصب شده است.


به گزارش صبح ساحل، «مهدی احمدی»، مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس، از اجرای عملیات روشنایی راگَه ایسینی ( ورودی کوهستان پارک پنجه‌علی) خبر داد. ورودی کوهستان پارک پنجه‌علی با نام راگَه ایسینی به همت نیروهای حوزه خدمات شهری با هدف افزایش زیبایی بصری روشن شد.

مهدی احمدی بیان کرد: نورپردازی تأثیر بسزایی در جذابیت و زیبایی بصری دارد و باعث ایجاد فضایی ایمن، دلنشین و آرام بخش می‌شود.
احمدی در ادامه گفت: کوهستان پارک پنجه‌علی محیطی مناسب برای شهروندان و گردشگران می‌باشد که قطعاً با افزایش روشنایی، این کوهستان پارک به مکانی امن و مناسب برای تفریح تبدیل خواهد شد، البته بايد توجه داشت كه نبايد تازگی بكری و فضای طبيعی اين مكان را بر هم زد

وی افزود: در راستای تكميل اقدامات انجام شده در جهت اجرایی شدن اين پروژه کابل‌کشی و نصب پروژکتورها، ریسه، لامپ هاي ال ای دی، هالوژن آفتابی و هالوژن مهتابی انجام شده و اميدواريم در فاز هاي بعدي امكانات و تجهيزات بيشتري در پنجه‌علی مستقر شود.


مهدی احمدی در خصوص نصب المان‌های شهری در قالب مجسمه‌های اسب، در فضای سبز پل ولیعصر بیان داشت: از کارکردهای اصلی المان‌های شهری، زیباسازی شهر، بالا بردن میزان دلبستگی ساکنین به فضاها و محیط‌های شهری، همچنین خارج کردن شهروندان از خستگی های زندگی روزمره می‌باشد.


احمدی عنوان کرد: المان‌های شهری تأثیر بسیار زیادی در جذب توریست و گردشگر دارند و باعث تنوع و دگرگونی در یک منطقه شهری می‌شوند و فضای شهری را از حالت خشکی و یکنواختی خارج می‌کنند.


وی در ادامه تصریح کرد: المان‌های شهری باعث ایجاد فضاهاي هنري و افزايش سيماي بصري در سطح شهرها می‌شود. شهرداری منطقه دو در این راستا در فضای سبز جنب پل ولیعصر با نصب ۶ عدد مجسمه اسب در مقیاس‌های واقعی از جنس فایبرگلاس روح تازه‌ای به کالبد شهر بخشیده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها