همه مصدومان حادثه بالگرد از بیمارستان شهید باهنر کرمان ترخیص شدندرییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ۱۹ مصدوم حادثه سقوط بالگرد در شهرستان بافت ۱۸ نفر در بیمارستان شهید باهنر بستری بودند که یکی پس از دیگری، تاکنون همه آنان با حال عمومی خوب ترخیص شدند.

به گزارش صبح ساحل، «مهدی احمدی‌نژاد»، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:  پنج مصدوم حادثه وضعیت وخیم تری داشتند که از این تعداد چهار نفر به دستگاه تنفسی وصل بودند و یک نفر به دلیل شکستگی دنده ها و پارگی ریه در آی سی یو بستری بود. وی با تاکید بر اینکه بین مصدومان حادثه سقوط بالگرد، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بدترین شرایط جسمانی را داشت تصریح کرد: وی با تلاش تیم پزشکی و لطف خدا هم اکنون سلامت نسبی خود را به دست آورده و از بیمارستان ترخیص شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به در نظر گرفتن برنامه بازتوانی برای پاریزی در هفته جاری ادامه داد: با انجام این برنامه و فیزیوتراپی ضعف عضلانی وی نیز طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده برطرف می شود. وی با بیان اینکه بین مصدومان سقوط بالگرد که در آی.سی.یو بستری بودند بهترین شرایط را وزیر ورزش و جوانان داشت که همان ایام به تهران منتقل شد.

احمدی نژاد اضافه کرد: جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز بعد از انجام عمل مهره گردن و ترمیم ریه با حال عمومی خوب به تهران منتقل شد. وی گفت: ستوده مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیز که از ناحیه ریه ضربه شدید دیده بود بعد از ترمیم ریه با حال عمومی خوب به خارج از استان منتقل شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: طیبه هادیخوانی خبرنگار این سانحه نیز روز پنجشنبه هفته گذشته با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد. وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه و مسئولان استان کرمان به دلیل همکاری با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در راستای ادامه روند درمان بیماران این حادثه ادامه داد: درمان مصدومان حادثه سقوط بالگرد در بیمارستان شهید باهنر کرمان به بهترین شکل ممکن انجام شد.

احمدی نژاد از پرسنل اورژانس کرمان، بیمارستان های بافت و بیمارستان شهید باهنر کرمان نیز به دلیل انجام اقدامات فوری و لازم برای درمان مصدومان حادثه سقوط بالگرد تقدیر کرد.

گفتنی است؛ بالگرد حامل وزیر ورزش و شماری از دیگر مدیران چهارم اسفند در شهرستان بافت هنگام فرود دچار سانحه شد که اسماعیل احمدی مشاور وزیر به علت شدت جراحت ها جان باخت و در مجموع ۱۸ نفر نیز مصدوم شدند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها