صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی دریایی در هرمزگانمدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی دریایی در هرمزگان خبر داد.

  
به گزارش صبح ساحل، مهرداد حسن‌زاده عصر امروز در بندرعباس، با اشاره به صدور هشدار هواشناسی در سطح نارنجی دریایی گفت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از تاریخ پنجشنبه 25 اسفندماه تا شنبه 27 اسفندماه شاهد یک وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهیم بودیم. 

وی افزود: از بعد از ظهر روز پنجشنبه این باد نسبتا شدید جنوب غربی - شمال غربی نزدیک 50 کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج تا 200 سانتی متر به ویژه در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز رخ خواهد داد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تاکید‌ کرد: وزش این بادها سبب اختلال در ترددهای دریایی، آسیب به شناورهای سبک، آسیب به تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی و احتمال گرد و غبار و کاهش دید به خصوص در جزایر خلیج فارس خواهد شد. 

وی در پایان با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های امدادرسان، توصیه کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به تاسیسات دریایی جلوگیری از ترددهای دریایی با شناورهای سبک و فعالیت‌های گردشگری دریایی به ویژه در قشم، هرمز، لارک، کیش و هنگام، ممنوعیت عملیات غواصی و شنا و جمع‌آوری تورهای صیادی مد نظر باشد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها