وزیر انرژی عربستان:

به کشوری که سقف قیمت تعیین کند، نفت نخواهیم فروختوزیر انرژی عربستان اعلام کرد احتمال تحمیل سقف قیمت بر صادرات نفتی عربستان از سوی برخی کشور‌ها وجود دارد و ریاض به این کشور‌ها نفت نخواهد فروخت.
   
به کزارش صبح ساحل، وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد که احتمال تحمیل سقف قیمت بر صادرات نفتی عربستان سعودی وجود دارد و عربستان به کشور‌هایی که چنین کنند نفت نخواهد فروخت.

بر اساس گزارش «آناتولی»، سخنان «عبد العزیز بن سلمان»، وزیر انرژی عربستان در پاسخ به سوال مربوط به احیای پیش نویس قانون «نوپک» مطرح شد.

او در ادامه تاکید کرد که عربستان تولید نفت را کاهش خواهد داد و اگر دیگر کشور‌ها هم چنین اقدامی کنند شگفت آور نخواهد بود. همچنین عبدالعزیز بن سلمان افزود: تفاوت زیادی بین قانون نوپک و گسترش بازه تحمیل قیمت وجود دارد، اما تاثیر احتمالی بر بازار نفت مشابه است.

وزیر انرژی سعودی ادامه داد: این سیاست‌ها خطراتی جدید و نوعی ابهام ایجاد می‌کند و ما نیاز به شفافیت و ثبات داریم و مجددا تاکید کرد که این سیاست‌ها منجر به وخامت وضعیت ثبات بازار می‌شود.

قانون نوپک که بار‌ها از سوی قانون گذاران آمریکا رد شده است، همزمان با پیشبینی‌های بانک‌های سرمایه گذار آمریکا نسبت به افزایش قیمت جهانی نفت خام به ۱۱۰ دلار در هر بشکه مجددا روی کار آمده است. این قانون تلاشی برای جلوگیری از سلطه کشور‌های تولیدکننده نفت بر بازارهاست.

پیش از این عبدالعزیز بن سلمان در جریان تعیین سقف قیمت بر نفت روسیه گفته بود آنچه در ارتباط با تحریم‌ها و تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه و تمامی این اقدامات در حل رخ دادن است، هتوز نتیجه روشنی درپی نداشته است.
منتظر تایید: 1
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها