ثبت‌نام چهار میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار در طرح نهضت ملی مسکنمعاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: چهار میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش صبح ساحل، ارسلان مالکی روز یکشنبه در جلسه شورای مسکن در استانداری گیلان، مسکن را از نیاز های ضروری عنوان کرد و افزود: ساخت و تامین مسکن از برنامه‌های مورد توجه دولت سیزدهم است و ما برای ساخت مسکن چهار میلیون و ۵۰۰ هزار خانواده تعهد داریم.

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم به رغم آگاهی از مشکلات ساخت مسکن و تامین زمین برای احداث واحد مسکونی، برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اراده کرد و تمام توان خود را برای تحقق این مهم به کار گرفته‌است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف اعم از بنیاد مستصعفان و بنیاد مسکن در موضوع تامین خانه خاطر نشان کرد: قانون جهش تولید مسکن، قانون کاملی است که از ماده هفت تا ۱۲ به موضوعات زمین و احکام تامین زمین اشاره کرده است از اینرو ضروریست تا مورد توجه قرار گیرد.

مالکی در ادامه با تشریح اقدامات دولت در حوزه تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای با دانشگاه آزاد منعقد شده است تا زمین‌های در اختیار و مازاد برای ساخت مسکن ارائه شود که تعدادی از استان‌ها از این اراضی استفاده کردند.

وی، توافق با مالکان را از دیگر برنامه‌ها برای ساخت مسکن عنوان کرد و با بیان اینکه در گیلان به این مهم کمتر توجه شده ادامه داد: در موضوع توافق با مالکان، این اجازه داده شده تا بر اساس توافق با مالکان(بخش خصوصی و مردم) و با تغییر کاربری زمین‌های کنار شهرها و با ایحاد ارزش افزوده بخشی از زمین‌ها برای مالک، درصدی هم برای طرح نهضت ملی مسکن استفاده شود.

وی با بیان اینکه واگذاری زمین در روستاها از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است، اضافه کرد: در این برنامه بنیاد مسکن با آماده‌سازی زمین، به افراد علاقمند برای زندگی در روستا زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن واگذار می‌کند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، واگذاری گروهی برای ساخت مسکن را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: رویکرد ما در مسکن شهری و روستایی این است تا در مناطق برخودار از زمین کافی، واگذاری گروهی به مردم برای ساخت مسکن انجام شود.

مالکی در ادامه سخنانش با تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای کنترل بازار و اجاره مسکن و مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: پیش از این هیچ کنترلی بر بازار مسکن انجام نمی‌گرفت و مشاوران املاک به هر طریقی اجاره نامه تنظیم می‌کردند اما با دستور رئیس جمهور در شورای عالی مسکن بازار مسکن کنترل و نظارت می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به مشکلات مربوط به تامین زمین برای ساخت مسکن در استان گیلان خاطر نشان کرد: برای رفع مشکل در این حوزه آمادگی کامل داریم تا به منظور ساخت مسکن برای افراد فاقد خانه که اولویت دولت و رئیس جمهور است، کارها را پیش ببریم.

منتظر تایید: 2
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها