کشف بیش از نیم تن موادمخدر در هنگ مرزی سراوانفرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ازکشف بیش از ۶۴۰ کیلوگرم موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.

  

به گزاش صبح ساحل، سردار رضا شجاعی امروز پنجشنبه ۱۴ تیر در تشریح این خبر اظهار کرد: مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر و سوداگران مرگ با جدیت در مجموعه مرزبانی استان پیگیری می شود و در همین راستا مرزداران غیور هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و کنترل مستمر نوار مرزی حوزه استحفاظی، مطلع شدند قاچاقچیان قصد دارند مقادیری مواد افیونی را از آن سوی مرزها وارد کشور کنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: برای مقابله با این باند قاچاق موادمخدر، مرزداران پس از شناسایی محل عبور قاچاقچیان به اجرای هدفمند کمین پرداخته و در یک عملیات هدفمند سوداگران مرگ را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند.

وی افزود: در این عملیات که با درگیری مسلحانه بین مأموران و قاچاقچیان همراه بود، سوداگران مرگ که در مقابل تاکتیک‌های عملیاتی و آتش پرحجم مرزداران توان مقابله نداشتند با استفاده از تاریکی هوا و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند و مرزداران این فرماندهی، موفق شدند پس از پاکسازی منطقه، ضمن مهار ۱۲ راس دواب مقدار ۵۷۰ کیلوگرم تریاک و ۷۰ کیلوگرم حشیش جمعا ۶۴۰ کیلوگرم  انواع موادمخدر را کشف کنند.

سردار شجاعی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری متهمین این پرونده در دستور کار این فرماندهی قرار دارد، تصریح کرد: اشرار مسلح، قاچاقچیان و متجاوزان بدانند که مرزداران استان سیستان و بلوچستان با همکاری سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و با کمک مرزنشینان غیور استان، با تمام وجود از مرزهای جمهوری اسلامی ایران حراست کرده و مقتدرانه با هرگونه تخلف و اقدامات غیرقانونی در مرز مقابله و برخورد می‌کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها