مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اعلام کرد:

ترابری دریایی4هزار مسافر و گردشگر در مسیرهای بین المللی
مدیر بنادر و دریانوردی لنگه ضمن تشریح عملکرد این بندر طی دو ماهه نخست سال 98، از رشد چشمگیر شاخص های تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی، ترانزیت کالاهای غیر نفتی و خودرو و حمل و نقل ساحلی فرآورده های نفتی خبر داد.
«قاسم عسکری نسب» با ارائه گزارشی از عملکرد دو ماهه بندرلنگه و بنادر تابعه آن طی دو ماهه نخست سال 98 اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع یک میلیون و 835 هزار و 795 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندرلنگه و بنادر تابعه آن تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد 30 درصدی به ثبت رسید.


وی افزود: از این میزان، یک میلیون و 561 هزار و 139 تن با رشد 37 درصدی به جابجایی فرآورده های نفتی و 274 هزار و 656 تن  با رشد 3 درصدی به کالاهای غیرنفتی اختصاص داشته است.
مدیر بنادر و دریانوردی لنگه با اشاره به صادرات 123 هزار و 593 تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم 255 هزار و 595 تن رسید که رشد 24 درصدی داشته است.
عسکری نسب اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن خودرو بوده است) به 62 هزار و 69 تن رسید که نشانگر رشد 46 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.
وی ضمن اشاره به جابجایی 30 هزار و 335 دستگاه خودروی ترانزیتی طی دو ماه سال جاری، از رشد 46 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.


مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه حجم واردات غیرنفتی در بندرلنگه و بنادر تابعه آن را شش هزار و 932 تن اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش 47 درصدی داشته است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را 701 هزار و 761 تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت، 859 هزار و 371 تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که رشد 267 درصدی داشته است.

عسکری نسب رونق ترابری مسافران دریایی در بنادر غرب استان هرمزگان را با شیب صعودی مثبت توصیف کرد و افزود: از آغاز سال جاری تاکنون، شماری نزدیک به 151 هزار نفر مسافر از طریق بنادر و پایانه های دریایی واقع در غرب استان هرمزگان در مسیرهای داخلی به مقصد جزایر کیش و ابوموسی ترابری شدند که سهم بندرلنگه بیش از 22 هزار نفر بوده و رشد 56 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این بندر به ثبت رسید.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طی دو ماه نخست امسال 4 هزار و 62 مسافر در مسیرهای دریایی بین المللی بین بندرلنگه و امارات متحده عربی ترابری شدند.
 مدیر بنادر و دریانوردی لنگه به پهلوگیری انواع شناور طی دو ماه نخست سال 98 اشاره کرد و گفت: از مجموع پنج هزار و 135 فروند شناوری که به بندرلنگه و بنادر تابعه آن تردد داشته است، 334 فروند، بالای هزار تن و چهارهزار 801 فروند نیز زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها