ذبح 950 رأس دام سبک در کشتارگاه بندرعباسعلی عامری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس در ارتباط با فعالیت‌های صورت گرفته در کشتارگاه طی عید قربان، از آغاز فعالیت جایگاه‌های تعبیه شده در کشتارگاه شهرداری  مرکز عرضه دام زنده ویژه عید قربان از صبح ۲۰ مردادماه خبر داد و اظهار داشت: مراکز عرضه دام از ساعت چهار بامداد تا ساعت ۱۹ به شهروندان خدمات‌رسانی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس وظایف سازمانی اقدامات نظارتی برای تضمین کیفیت گوشت استحصالی از قربانی در محل کشتارگاه شهرداری برنامه‌ریزی صورت گرفت که رضایتمندی مراجعه‌کننده‌ها را به دنبال داشت، افزود: عرضه بهداشتی دام صرفاً محدود به روزهای عرفه و عید سعید قربان نیست و سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس با احداث جایگاه‌ ثابت در کشتارگاه شهرداری، در طول ایام مختلف سال مشغول به ارائه خدمات مناسب است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه برای عید قربان امسال ورود 1500 راس دام با هماهنگی دامپزشکی پیش‌بینی شده بود، خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای موجود، 950 راس دام در روزهای عرفه و قربان ذبح شده که تمامی دام‌ها توسط دامپزشک قبل و پس از ذبح به‌طور کامل معاینه و تحت نظارت قرار داشته‌اند.

عامری همچنین با اشاره به حضور و نظارت مستمر و مستقیم ناظران شرعی ذبح در جایگاه‌ عرضه بهداشتی، برای آرامش و اطمینان‌خاطر شهروندان از انجام درست فرآیند ذبح شرعی دام، گفت: 20  روحانی بر تمامی مراحل نظارت داشتند تا مطمئن شوند که موازین شرعی صورت گرفته است.

این مقام مسؤول در ادامه سخنانش نیز اظهار کرد: خوشبختانه با تدابیر و نظارت کاملی که همکاران این سازمان بر سیر مراحل خرید و کشتار دام قربانی داشتند، امسال دامی که غیر قابل مصرف باشد را نداشتیم.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری بندرعباس اضافه کرد: جانمایی مناسب و مکان‌یابی منطقی آغل‌های عرضه دام‌، دسترسی شهروندان را به دام سالم آسان کرده است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای عرفه و عید قربان بیش از 90 نفر به شهروندان خدمات‌رسانی کردند، افزود: این افراد شامل 40 ذابح، بیش از 30 نفر از پرسنل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری بندرعباس، 10 دامپزشک و 20 ناظر شرعی و روحانی هستند که در جایگاه عرضه بهداشتی دام مستقر بودند.

عامری بیان کرد: ایستگاه پذیرایی از شهروندان، محل استقرار دامپزشک‌ها، تعبیه محل انتظار مراجعان، تهویه مناسب، شستشوی مداوم و سیستم جمع‌آوری زباله از جمله اقدامات انجام شده در روزهای عرفه و قربان بود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری بندرعباس بیان کرد: در اختیار گذاشتن ماسک، روکش کفش، دستکش و پلاستیک رایگان برای رعایت هرچه بیشتر مسائل بهداشتی نیز توسط این سازمان انجام شده است.

وی به فعالیت غرفه کمیته امداد و جمع‌آوری نذورات شهروندان و همچنین راه‌اندازی غرفه فرهنگی سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری و در اختیار گذاشتن بروشورها و نکات بهداشتی اشاره و عنوان کرد: همکاری عوامل مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری با سازمان ساماندهی مشاغل شهری، نیروی انتظامی و پلیس راهور با سازمان در جهت خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به شهروندان از دیگر هماهنگی‌های صورت گرفته بوده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها