عزاداری محرم در حسینیه سه زیارتانبه گزارش صبح ساحل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان حسینیه سه زیارتان در شهر بندرعباس در ایام محرم میزبان عاشقان و دلدادگان اباعبدالله حسین (ع) است.


دبیر شورای هیئت‌های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان  گفت: حسنیه سه زیارتان واقع در محله شاه حسینی بندرعباس از ۹۲ سال پیش که بنیان گذاری شده تاکنون همه ساله در مراسمات مذهبی میزبان عاشقان اهل بیت (ع) است.


هادی عرب افزود: آیین‌های عزاداری سنتی و بومی در استان سابقه طولانی و دیرینه دارد که مردم این دیار از زمان‌های دور پایبند به برگزاری آن هستند.


وی گفت: چاووشی خوانی، روزه خوانی نشسته سنگ زنی (چکچکو) و سینه زنی نشسته و ایستاده در این منبر همچون منبر‌های قدیمی برگزار می‌شود.


دبیر شورای هیئت‌های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان افزود: مراسم تعزیه خوانی هم از اول محرم در دو نوبت عصر‌ها ساعت ۱۷ و شب‌ها ساعت ۲۲ و سی دقیقه در حال برگزاری است.


هادی عرب گفت: مراسم علم گردانی و تابوت گردانی هم از ۵ محرم برگزار خواهد شد.


او افزود: تاسوعا و عاشورا نیز صبح و شب دسته‌های عزای سه زیارتان همگام با دیگر هیئت‌های مذهبی در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان به عزاداری می‌پردازد.دبیر شورای هیئت‌های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: حسینیه سه زیارتان هر شب از ساعت ۲۱ تا ۲۴ میزبان عزاداران و عاشقان اهل بیت (ع) برای شرکت در مراسم‌های عزاداری است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها