وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های هرمزگانوزیر راه و شهرسازی از اتخاذ سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب خبر داد.

محمد اسلامی عصر شنبه (۲۸ دی ماه) در حاشیه سفر به مناطق سیل زده شهرستان جاسک، با اشاره به هدف سفر خود به استان هرمزگان اظهار کرد: این سفر به منظور بازدید از خرابی‌ها و خسارت‌های وارده به زیرساخت‌های حمل‌ونقل در اثر سیلاب به استان هرمزگان که اراضی و بخش‌های زیادی از شرق استان را تحت تاثیر خود قرار داده بود، انجام شد.

وی افزود: بر اساس روایت‌ها، گزارش‌های آماری و مشاهدات مسئولان، این حجم سیلاب در دو دهه اخیر بی سابقه و بسیار سنگین بوده و به همین دلیل خرابی‌ها بسیار زیادی را به جا گذاشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترمیم خسارت‌ها با استفاده از اعتباراتی که تصویب خواهد شد، انجام می‌شود، گفت: با مشاهده و بررسی برآورد خسارت‌های اولیه به زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان هرمزگان، همچنین ارزیابی اقدامات انجام شده تاکنون،‌ امشب تمهیدات بازسازی و مرمت زیرساخت‌های خسارت دیده را جمع‌بندی می‌کنیم.

اسلامی با بیان اینکه در خصوص زیرساخت‌های استان هرمزگان باید به سه نکته اصلی توجه داشت، خاطرنشان کرد: راه‌های استان در گذشته به صورت آبنما طراحی شده بودند که همه باید به پل تبدیل شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه خط پروژه در راه‌های قدیمی پایین تر بوده، لذا جاده‌ها تحت تاثیر سیلاب قرار می‌گیرند، به همین خاطر باید خط پروژه‌های جدید بالاتر در نظر گرفته شوند تا تاب‌‌‌‌آوری بیشتری داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اقدامی که وزارت نیرو برای ساماندهی رودخانه‌ها انجام می‌دهد بسیار مهم است،‌ زیرا با این اقدام، وزارت راه و شرهسازی می‌تواند با ایمن سازی و بدنه سازی در نقاط تلاقی جاده و رودخانه، راه‌ها را از نفوذ آب نجات دهد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها