مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی

هماهنگی برای بازگشت خدمه نجات یافته بهبهان به ایران/فیلم‌های منتشر شده صحت نداردمدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت خدمه شناور باری بهبهان که درآب‌های عراق غرق شده است، گفت: تلاش و هماهنگی‌های صورت گرفته برای بازگشت خدمه نجات یافته این شناور به ایران در حال انجام است اما هیچ کدام از فیلم‌های منتشر شده که به این سانحه نسبت داده می‌شود درست نیست.

به گزارش صبح ساحل،  شب گذشته شناور باری بهبهان که مصالح ساختمانی و سرامیک از بند خرمشهر به بندر ام القصر عراق می‌برد در کانال آبی خور عبدالله و در محدوده آب‌های عراق غرق شد.

نادر پسنده، مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره این سانحه گفت: همچنان تیم تجسس و نجات ایران و عراق به صورت مشترک در حال یافتن اثری از دو مفقودی این سانحه است و تیم بررسی سانحه سازمان بنادر امروز صبح تشکیل جلسه داد.

وی افزود: تلاش و هماهنگی‌های لازم برای بازگشت خدمه نجات یافته از شناور غرق شده بهبهان به ایران در حال انجام است و هماهنگی‌های سیاسی و منطقه‌ای بین دو کشور وجود دارد.

مدیر کل ایمنی و  حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: با وجود بدی آب و هوا و باد شدید  تیم مشترک جست و جو و نجات ایران و عراق در حال تلاش برای یافتن اثری از مفقودین بوده است؛ چرا که اولین اولویت ما پیگیری این مسئله و پیدا کردن مفقودین سانحه است اما متاسفانه به علت بدی آب و هوا در استفاده از خدمات پروازی و هلیکوپتری برای یافتن مفقودین با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که البته به محض مساعد شدن هوا از این خدمات نیز به سرعت استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین درباره انتشار برخی فیلم‌های منتسب به کشتی غرق شده بهبهان گفت: با توجه به ساعت سانحه هیچ فیلمی از این کشتی وجود ندارد و تصاویری که از این سانحه منتشر می‌شود صحت نخواهد داشت اما به محض دریافت خبرهای بیشتر آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

ادامه جست‌وجوی مفقودین شناور "بهبهان" در آب‌های عراق

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به حادثه غرق شدن شناور باری بهبهان گفت: شناور تجسس "ناجی ۱۷" به محل حادثه رسیده و در حال جست‌وجو است.

نورالله اسعدی  اظهار کرد: برای اعزام شناور تجسس به آب‌های عراق نیاز به مجوز دولت عراق بود که هماهنگی‌های لازم انجام و شناور به آب‌های عراق فرستاده شد.

وی افزود: حدود یک ساعت است که شناور تجسس "ناجی ۱۷" به محل حادثه رسیده و در حال جست‌وجوی مفقودین است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: شرایط جوی آب‌های شمال غربی خلیج فارس نامساعد است اما باوجود این شرایط، عملیات جست‌وجو در حال انجام است و تا زمان پیدا شدن مفقودین ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین از اعزام یدک کش خلیج فارس به همراه کارشناسان دریایی به منظور ارائه گزارش دقیق تر از حادثه شناور باری بهبهان خبر داد و افزود: علاوه بر شناور "ناجی ١٧" که برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی در منطقه حضور پیدا کرده، یدک کش "خلیج فارس" نیز از بندر خرمشهر به این منطقه اعزام شده است.

وی افزود: این یدک کش به همراه کارشناسان دریایی متشکل از سرپرست معاونت دریایی و رئیس اداره ایمنی کانال، رییس اداره دریایی و رییس امداد و نجات دریایی به منطقه حادثه اعزام شده است. اسعدی خاطرنشان کرد: کارشناسان این یدک کش قرار است ضمن بررسی حادثه، گزارش دقیق تری در خصوص علت این سانحه گزارش کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها