مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان:

باید پاسخگوی مسئولیتی که داریم باشیمنخستین  جلسه شورای ورزش وجوانان  اداره کل ورزش وجوانان هرمزگان برگزارشد.‌
به گزارش صبح ساحل، جلسه شورای اداری استان هرمزگان به ریاست محمود رضا امیاری مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان با حضور معاونین،روسای ادارات،روسای واحدهای ستادی اداره کل ورزش و جوانان در سالن جلسات غدیر فرمانداری بندرعباس برگزارشد.


مدیرکل ورزش وجوانان استان هرمزگان در این جلسه اظهارداشت:در سال۹۸ عملکرد و فعالیت های خوبی در دو حوزه ورزش وجوانان انجام شده است که در مدت شش ماه اخیر  برگزاری مسابقات و فعالیت های ورزشی تحت  شعاع شیوع  بیماری کرونا  قرار گرفته است .
محمودرضاامیاری  بیان داشت : باید در خدمت رسانی به جامعه وظیفه شناس باشیم ،زیر ما با جامعه بسیار گسترده ی ورزش وجوانان در ارتباط هستیم و باید پاسخگوی مسئولیتی که داریم باشیم.


متولی ورزش وجوانان استان با اشاره به این که توسعه و پیشرفت ورزش قهرمانی و همگانی یکی از موضوعات مهم و اولویت دار استان است یادآور شد: فعالیت ها و برنامه های اجرا شده در دو حوزه ورزش وجوانان در استان و شهرستان ها را به صورت مستمر وهمراه با مستندات اطلاع رسانی نمایید تا فعالیت ها و عملکرددر دو حوزه ورزش وجوانان برای مردم قابل مشاهده باشد. 


وی تصریح نمود: با توجه به شرایط اعتباری سال گذشته توانستیم بیش از ۴۹ پروژه عمرانی ورزشی که شامل هفت سالن ورزشی و۴۲ زمین چمن مصنوعی محله ای است افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد و امیدواریم پروژه های درحال اجرا در استان با تخصیص اعتبارات تکمیل و به بهره برداری برسد.
مدیرکل ورزش وجوانان استان بیان داشت: برای توسعه و رشد  ورزش استان باید برنامه ریزی های هدف دار داشته باشیم و این اداره کل در حد توان از فعالیت ها و عملکردهای حوزه ورزشی و فرهنگی حمایت خواهد نمود.
امیاری تصریح نمود:روسای ادارات شهرستان هاباید برای توسعه ورزش در شهرستان ها برنامه ریزی نمایند و با فرمانداران،ائمه جمعه و دستگاه های اجرایی شهرستان ارتباط مستمر و سازنده ای جهت ارتقاء و همگانی شدن ورزش در منطقه خود  داشته باشند.


وی یادآور شد: همه روسای ادارات شهرستان ها موظف هستند از تمامی اماکن ورزشی تحت اختیار و باشگاه های ورزشی به طور مستمر بازدید گزارش برنامه و فعالیت هایی که درشهرستان ها اجرا می شود به موقع به اداره کل ارسال نمایند.
خانم شیبانی معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل با اشاره به برگزاری  ۴۳ دوره آموزشی باعنوان‌های (شغلی، عمومی، مدیریتی، توجیهی بدو خدمت، مدرسی در سال ۹۸) در این جلسه اظهار داشت: ۱۶ نفراز همکاران در ارتقاء طبقه و ۴۳ نفر ارتقاء رتبه داشته اند .
وی  یادآورشد: تخصیص کمک هزینه تسهیلی و خوار و بار در سه مرحله، تهیه اسکان جهت رفاه حال همکاران در مشهد مقدس، تشکیل و راه اندازی ورزش کارکنان و شرکت در مسابقات کارکنان دولت،تشکیل صندوق پس انداز همکاران و پرداخت وام به اعضا طبق مقررات صندوق ،تشکیل اتاق فکر جهت تصمیم گیری و اطلاع رسانی امورات به همکاران، تجلیل از مدیران کل اسبق ورزش وجوانان،از جمله اقدامات رفاهی جهت همکاران از سوی این
 اداره کل عنوان کرد.
مجتبی عامری معاون امور جوانان اداره کل ورزش و  در این جلسه اظهارداشت: فعالیت ها و عملکرد حوزه جوانان هرمزگان گفت : برنامه های جوانان  در سال۹۸ توسعه و رشد قابل توجهی داشته و در جایگاه خوبی در کشور قراردارد.
وی افزود :باتوجه به تاکیدات وزیر ورزش وجوانان و پیگیری های استاندار  احداث خانه جوان بندرعباس در زمینی در  بهترین نقطه شهر مشخص شده است  و امیدواریم باتخصیص اعتبارات لازم به زودی افتتاح و مورد بهره برداری جوانان فعال استان هرمزگان قرار گیرد.
معاون امورجوانان اداره کل بیان داشت: از سوی معاونت فرهنگی و امور جوانان در محور طرح های ملی و فعالیت های داوطلبانه اقدامات چشمگیری صورت گرفته ،آموزش و مهارت های زندگی بیش از یک هزار و ۳۷ نیروی وظیفه ،افتتاح و بهره برداری مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) و حمایت مالی از ایده های کسب وکار جوانان توسط صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت و.... از فعالیت های سازنده این معاونت در سال گذشته بوده است. 


مجتبی عامری افزود: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و مقام عالی وزارت در خصوص رزمایش همت جوانانه و کمک مومنانه استان هرمزگان درسایه همکاری جامعه ورزش و جوانان بیش از پنج هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع بین خانواده های نیازمند انجام شد. مظفر خادمی معاونت ورزشی اداره کل ورزش و جوانان دراین جلسه اظهارداشت: روسای ادارات شهرستان ها از اماکن و فضاهای ورزشی به طور مستمر بازدید نمایند و بر فعالیت های این فضاها نظارت داشته باشند و برای ارتقاء ورزش استان و توسعه ورزش همگانی تلاش نماییم.
وی افزود: درسال گذشته فعالیت های تاثیر گذار و ارزشمندی در حوزه ورزش همگانی ،قهرمانی مسابقات جام جلیج فارس ،میزبانی مسابقات هندبال ساحلی،ووشو ،تنیس ،هندبال ساحلی و برگزاری کلاس های آموزشی مربیگری،همایش های پیاده روی،اعزام به مسابقات المپیاد استعدادهای برتر،تجلیل از مدال آوران،مسابقات دو ماراتن آقایان و نیمه ماراتن بانوان برگزارشد.
معاون ورزش اداره کل ورزش وجوانان بیان داشت: درابتدای سال جاری به دلیل شرایط ویروس کرونا در کل دنیا و تعطیلی فعالیت های ورزشی هیات ها و باشگاه ها آمار بیمه ورزشی در استان کاهش یافته است که امیدواریم این آمار در نیمه دوم سال جبران
شود.
خانم مرادی سرپرست معاونت ورزش بانوان در این جلسه اظهارداشت:  توسعه ورزش بانوان با استفاده از ظرفیت ها ، پتانسیل های موجود و سرمایه گذاری در رشته های هدف از اولویت های مهم ورزش است که با برنامه ریزی منسجم در حوزه ورزش بانوان باعث رشد ، پویایی و نشاط اجتماعی جامعه می شودو با پیشنهاد
مدیر کل محترم و تشکیل کارگروه تخصصی ورزش بانوان گامی در جهت توسعه ورزش بانوان استان هرمزگان برداشته شده است.
درادامه سایر روسای ستادی اداره کل ورش و جوانان گزارشی از عملکرد حوزه خود  ارائه نمودند.
سپس روسای ادارات شهرستان ها گزارشی از عملکرد این شهرستان در سال گذشته و چهار ماهه سال جاری و ارائه نظرات و پیشنهادات خودرا در حوزه ورزش وجوانان بیان نمودند.  مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان:وزارت ورزش توجه خاصی به المپیاد استعدادهای برتر  دارد
جلسات هم اندیشی برای پیشرفت ورزش و بهبود خدمات رسانی به مردم است.
مدیرکل ورزش وجوانان گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی برای پیشرفت ورزش و بهبود خدمات رسانی به مردم در شرایط کنونی جامعه  است.
محمودرضاامیاری در جلسه  هم اندیشی هیات های ورزشی استان اظهارداشت: توسعه ورزش حوزه قهرمانی و همگانی  در هرمزگان یکی از برنامه های مهمی است که با ارائه ایده ها و نظرات و برنامه های هیات های ورزشی استان شاهد رشد و توسعه روز افزون ورزش هرمزگان باشیم.
محمودرضا امیاری افزود: درسال ۹۸ مسابقات، میزبانی‌ها و همایش‌ها ،وبرنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی صورت  گرفته است و مقام عالی وزارت، استاندارهرمزگان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ،توجه ویژه ای  به ورزش استان هرمزگان دارند و همگی برای ارتقاء ورزش استان پای کار هستند. 


وی تصریح کرد: وزارت ورزش وجوانان توجه خاصی به المپیاد استعدادهای برتر ورزشی دارد و در سال گذشته استعدادهای ورزشی خوبی  در استان کشف شد که  امیدواریم با بهبود شرایط فعلی جامعه  فعالیت ها و عملکردهای ورزشی  در سطح استان دوباره احیا شود.
متولی ورزش وجوانان خاطرنشان ساخت: ایجاد تعامل و همبستگی هیات های ورزشی اداره کل بسیار ارزشمند است و قطعا نتیجه این تعامل و همکاری معرفی قهرمانان و ملی پوشان در سطح ملی و بین المللی خواهد بود و می بایست هیات های ورزشی از همه ظرفیت های استان جهت توسعه و ارتقاء ورزش در هرمزگان استفاده کنیم .وی افزود:اداره کل ورزش وجوانان پیگیر ایجاد صندوق حمایتی جامعه ورزش است  که با تشکیل این صندوق حمایتی ،تمام هیات های ورزشی و تیم های لیگ های برتر و ورزشکاران را از نظر مالی حمایت نماییم.
وی درادامه یادآورشد: هیات های ورزشی می توانند طبق تبصره  در طرح  های مشارکتی ساخت و اتمام پروژه های  اماکن ورزشی  سرمایه گذاری نمایند و از خدمات و تسهیلات نیز بهره مند و خدمات ورزشی ارائه دهند.
محمود رضا امیاری بیان داشت: براساس ثبت اطلاعات و مستندات در سامانه و ارزیابی از طریق وزارت ورزش وجوانان اعتبارات به استان ها تخصیص داده خواهدشد. وی گفت : پیگیر تخصیص اعتبارات جهت تکمیل پروژ ه های ورزشی استان هستیم و ۲۹ پروژه ورزشی در هفته دولت افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.


متولی ورزش وجوانان یادآورشد: استان  هرمزگانی ها مردمانی با فرهنگ اصیل ، ورزشکاران و پهلوانان بزرگی دارد و امیدواریم با همکاری و همبستگی همه مسئولین جهت ارتقاء ورزش استان برنامه ریزی و تلاش کنیم و هرمزگان را با ورزش به کشور و همه دنیا معرفی نماییم.
درادامه معاون ورزشی گزارشی از عملکرد ورزشی حوزه همگانی،قهرمانی و آموزشی و باشگاه ها اراارائه نمودند. گفتنی است: درپایان روسای هیات های ورزشی عملکرد هیات های خود  در سال۹۸  ارائه و پیشنهادات خودرا بیان نمودند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها