تعداد پروازهای جزیره کیش افزایش یافتتعداد پروازها در مسیرهای کیش به تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس، ساری و بالعکس به منظور رونق حضور گردشگران در این جزیره افزایش یافت.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با پیگیری های مکرر و برگزاری جلسات و مذاکره با شرکت هواپیمایی کیش و مسئولان مربوطه جهت افزایش پروازها؛ گفت: در راستای رفاه حال ساکنان و گردشگران و رونق صنعت گردشگری از امروز جمعه ١٤ مرداد در مسیرهای کیش به تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس، ساری و بالعکس، افزایش پرواز خواهیم داشت.
مهدی کشاورز افزود: به دلیل اورهال و تعمیر کامل یک فروند از هواپیماهای شرکت کیش ایر و بازگشت به خطوط پروازی شاهد افزایش پرواز هستیم.
وی اضافه کرد: پس از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، بیش از هفتاد درصد از پروازهای شرکت هواپیمایی کیش  از مبدا و مقصد کیش انجام خواهد شد.
کشاورز یارآور شد: مذاکرات با سایر شرکت های هواپیمایی جهت افزایش پروازها در حال انجام است و نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 

پیش از این، جمع زیادی از کسبه و بازاریان جزیره کیش با راه اندازی کارزاری، از رئیس جمهور درخواست مساعدت برای رفع مشکلات ناشی از رکود بازار را داشته‌اند.

 
متن این درخواست به شرح زیر است:

«جناب حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری

سلام علیکم
احتراما، ما جمعی از کسبه، ساکنان و دلسوزان جزیره کیش به دلیل رکود بازار و کاهش شدید پروازها، بعضاً در تأمین معیشت و کسب و کار خود در تنگنا قرار گرفته‌ایم.
همانطور که مستحضرید اجرای قوانین مناطق آزاد بعضاً دچار دوگانگی گردیده و باعث کوچ سکنه و سرمایه گذاران و همینطور عدم استقبال گردشگران گردیده است. استدعا داریم نسبت به رفع و رسیدگی به مشکلات ما عنایت مبذول فرمایید.
در پناه خداوند متعال باشید.»

جزیره کیش چندی است با مشکل شدید رکود اقتصادی مواجه است.

 

مهدی کشاورز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با علل رخداد شرایط کنونی و نارضایتی ها گفت‌وگویی با روزنامه ایران داشته است که در ادامه بخشی از آن آمده است:

یکی از گلایه های مهم کسبه، گردشگران و کیشوندان کاهش پروازهای ورودی است، این مشکل از کجا نشأت می گیرد و برنامه شما در این حوزه چیست؟
مهمترین عامل اثرگذار در وضعیت کنونی کیش، کاهش پروازهای ورودی به جزیره کیش است که مسافران را دچار مشکلات زیادی کرده است. حتی شهروندان جزیره کیش نیز با مشکلات متعددی به واسطه نبود پرواز به کیش و قیمت بالای بلیت مواجه شده اند که بخشی از این مشکلات به موضوع واگذاری شرکت هواپیمایی کیش برمی گردد و بخشی به نبود هواپیما و قطعات.
در حال حاضر بسیاری از هواپیماهای شرکت هواپیمایی کیش زمین گیر شده اند که البته پیگیری ها خبر از تلاش مسئولان و متخصصان داخلی برای رفع نقص و بازگشت هواپیماها به چرخه کاری دارند.
ما هم در جزیره کیش طی رایزنی با دیگر شرکت های هواپیمایی در تلاش هستیم تعداد بیشتری از پروازها به مقصد یا از مبدا جزیره کیش باشند؛ با وجود اینکه این مشکلات طی چندسال اخیر درکیش ایجاد شده اما برای ما مهم نیست کم کاری وکوتاهی در چه دوره ای بوده است. بنده و همکارانم شبانه روز پیگیر هستیم این مشکلات رفع شود و جزیره کیش به دوران اوج گردشگری و تجاری خود بازگردد اما باید بدانیم مشکلاتی که طی چند سال بوجود آمده در مدت کوتاهی رفع نمی شود؛ لذا برای رسیدن به شرایط مطلوب نمی توان انتظار معجزه در مدت کوتاه مدت داشت.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها