اعتبارات زندان های هرمزگان جوابگوی درمان اعتیاد مددجویان نیست
اعتبارات زندان های هرمزگان به تنهایی جوابگوی درمان اعتیاد مددجویان نیست.
مدیرکل زندانهای هرمزگان گفت: درمان نگهدارنده با متادون یکی از روش های ترک اعتیاد مددجویان در زندان ها است که هرچند تاکنون متادون مورد نیاز این قشر تامین شده اما بسیار هزینه بر است.


به گزارش ایرنا، علی استادی در نشست با دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: هزینه نگه داری زندانیان بویژه مددجویان مرتبط به مواد مخدر بسیار بالا است و باید در تامین بودجه برای بازپروری این افراد، همکاری ویژه ای با زندان ها شود.وی بیان داشت: جرائم مرتبط با موادمخدر بالاترین جمعیت کیفری زندان های هرمزگان را تشکیل می‌دهدکه می طلبد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همکاری ویژه ای برای نگه داری و اصلاح و تربیت این مددجویان با زندان ها داشته باشد.


مدیرکل زندانهای هرمزگان اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون، برای ترک اعتیاد مددجویان به سمت درمان های غیر دارویی حرکت شده و استقبال خوبی نیز از این طرح شده است.
استادی گفت: مددجویان به صورت خودجوش در این طرح شرکت کرده و مصرف متادون خود را نیز کاهش داده اند.وی اضافه کرد: نیاز است همه ارگان ها با تعامل و همکاری  در بازگشت پایدار این افراد به جامعه مشارکت کنند.
شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر آماده همکاری بااداره کل زندانهاست


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان نیز گفت: این شورا آماده هرگونه همکاری برای توسعه و تقویت جهت درمان غیردارویی اعتیاد مددجویان است.
ابراهیم فرهادی نیا از اقدامات انجام شده در جهت بازپروری مددجویان در زندان های هرمزگان قدردانی کرد و گفت: تدابیر به کار گرفته شده در زندان های استان برای ترک اعتیاد مددجویان بسیار ارزشمند است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها