قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 98/09/11+ تغییراتبه گزارش صبح ساحل ، قیمت هر اونس طلا اوایل امروز تا بالاترین رقم از 22 نوامبر رسید، اما بعدا با 0.3 درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1461 دلار و 15 سنت رسید.

قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.4 درصد کاهش به 1467 دلار و 30 سنت رسید.

ارزش دلار امروز افزایش داشت، در حالی که ارزش سهام در بازارهای جهانی نیز به دلیل تداوم امیدوارها به توافق تجاری همچنان روندی افزایشی داشت.

میزان فعالیت های کارخانه ای در چین در ماه نوامبر برای اولین بار طی 7 ماه گذشته به شکل غیرمنتظره ای افزایش یافته است.

اما به رغم انتشار خبرهایی در مورد به بن بست خوردن مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین به دلیل مصوبه مربوط به اعتراضات هنگ کنگ، قیمت طلا نتوانست روند رو به رشد خود را حفظ کند.

روزنامه گلوبال تایمز چاپ چین روز یکشنبه گزارش داد، اولویت اصلی چین در هرگونه توافق تجاری با آمریکا برداشته شدن تعرفه های موجود علیه کالاهای چینی است.

دو منبع آگاه گفته اند، دولت آمریکا ممکن است از نفوذ خود برای جلوگیری از ارسال محصولات خارجی که در آنها از فن آوری آمریکایی استفاده شده به شرکت چینی هوآوی استفاده کند زیرا قرار دادن نام هوآوی در فهرست سیاه تحریم ها نتوانسته مانع از تامین قطعات مورد نیاز این شرکت از شرکت های بین المللی شود.

در همین حال یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین هم گفته، پکن باید تا حد ممکن سیاست پولی عادی خود را تداوم ببخشد زیرا میزان رشد اقتصادی این کشور همچنان در حد معقولی قرار دارد و نرخ تورم نیز چندان بالا نیست.

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۱۱%) -۱۴۰ ۱۲۳,۹۲۰ دلار
(۰.۰۳%) ۴۰ ۱۳۵,۹۵۰ یورو
(-۰.۰۵%) -۸۰ ۱۶۶,۳۲۰ پوند
(-۰.۰۶%) -۲۰ ۳۵,۲۸۰ درهم امارات
(۱.۲%) ۵۲۰,۰۰۰ ۴۳,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۱۶%) ۷۰,۰۰۰ ۴۴,۱۷۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۱.۱۶%) ۲۷۰,۰۰۰ ۲۳,۳۵۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۴%) ۶۰,۰۰۰ ۱۵,۱۵۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۶۸%) ۶۰,۰۰۰ ۸,۸۸۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۰۵%) ۲,۰۰۰ ۴,۴۲۸,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۰۵%) ۳,۰۰۰ ۵,۹۰۴,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۰۵%) ۱۰,۰۰۰ ۱۹,۱۷۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰%) -۵ ۱,۴۵۹.۴۵ انس طلادلار
(-۰.۰۱%) -۵ ۸۹۸.۳ پلاتیندلار
-- ۱۶.۹۹ انس نقرهدلار
 

 

مرور بازار در روز گذشته (یکشنبه 10 آذر )

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 345 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 301 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 298 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 499 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 879 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 435 هزار و 400 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1466.4 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 580 هزار و 500 تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و 884 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 550 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 472 تومان و قیمت پوند انگلیس 16 هزار و 368 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش به مردم 12هزار و 400 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12هزار و 300 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 13 هزار و 600 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 13 هزار و 500 تومان است

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها