آغاز رزمایش مشترک دریایی امارات و آمریکابه گزارش صبح ساحل، خبرگزاری رسمی امارات ( وام )، هدف از برگزاری این رزمایش دریایی مشترک موسوم به «20 Native Fury» را تبادل تجربیات نظامی، افزایش شایستگی و آمادگی رزمی و توسعه همکاری‌های مشترک به منظور تقویت روابط راهبردی دو کشور عنوان کرد.

آموزش نیروهای مسلح امارات و تبادل و تقویت همکاری‌های نظامی با آمریکا برای انجام عملیات مشترک تا رسیدن به اهداف مورد نظر در مواجهه با چالش‌ها و بحران‌های موجود منطقه و دستیابی به امنیت و ثبات از جمله برنامه‌های این رزمایش بیان شده است.
در چارچوب این رزمایش، تمرین مشترک دریایی با عنوان "20 Iron Defender " با حضور تعدادی از یگان‌های دریایی همراه با واحدهایی از حفاظت تاسیسات حیاتی، ساحلی و فرماندهی پروازهای مشترک برگزار می‌شود و طی آن غواص های متخصص به خنثی سازی مواد منفجره در زیر آب و از بین بردن مین‌های دریایی اقدام می‌کنند.

مرحله اول تمرین دریایی با بررسی برنامه‌های تهیه شده از قبل شامل بسیاری از آمادگی‌ها و تمرین‌های تئوری در بندر قبل از شروع تمرین عملی در دریا آغاز شد که در جریان این تمرینات تئوری، اجرای روش‌های همکاری بین یگان‌های دریایی جهت انجام فعالیت‌های مشترک رزمی با هدف دفاع و مقابله با تهدیدات غیر کلیشه‌ای در رابطه با واحدهای پرواز ترکیبی همراه با تیراندازی به اهداف سطح، رهگیری کشتی های مشکوک و انجام عملیات از بین بردن آنها آموزش داده شد.

خبرگزاری امارات ( وام ) اضافه کرد: این رزمایش در چارچوب افزایش سطح توانایی خدمه یگان ( دریایی ) نیروهای مسلح امارات به هنگام انجام ماموریت‌های جنگی خود و تبادل و کسب تجربه با کشورهای دوست انجام می‌شود.

این خبرگزاری به مدت زمان برگزاری این رزمایش اشاره‌ای نکرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها