3 مثلث اسرارآمیز زمینحتما نام مثلث «برمودا» را شنیده‌اید اما می‌دانستید که برمودا تنها مثلث مرموز جهان نیست و مثلث‌های دیگری هم درسایر نقاط جهان کشف شده که در آن‌ها کشتی‌ها غرق، هواپیما‌ها و افراد ناپدید یا موجودات مبهم و ناشناخته‌ای دیده شده‌اند؟ با ما باشید تا با سه ‌تا از این مثلث‌های عجیب آشنا شوید.
 
 
به گزارش صبح ساحل، گمانه‌زنی‌ها، ادعاها و فرضیه‌های مرتبط با هرکدام را آورده‎ایم اما باورکردن‎ یا نکردن‎شان را به خودتان واگذار می‌کنیم! مثلث برمودا در فضا! «بی‌هنجاری آتلانتیک جنوبی» مثلث برمودای فضاست. در این ناحیه نوار تابشی «ون‌آلن»، کمترین فاصله را از سطح زمین دارد. این نوار نوعی کمربند تشعشعی در اطراف زمین است که ذرات کیهانی مضری را که به سوی زمین می‌تابند، جذب می‌کند. مرکز این ناحیه در نزدیکی سواحل برزیل قرار دارد و گفته می‌شود که فضاپیماها و ماهواره‌ها در فضا با گذر از بالای این منطقه با اشکالاتی در تجهیزات، داده‌ها و حتی اختلال در سیستم کنترل مواجه شده‌اند که باعث اتفاق‌های غیرقابل پیش‌بینی و در بعضی موارد انهدام آن‌ها شده‎ است. تلسکوپ فضایی «هابل» زمانی که از این ناحیه می‌گذرد، به‌طور کامل خاموش می‌شود تا دچار مشکل نشود. همچنین ایستگاه فضایی بین‌المللی هنگام گذر از این ناحیه که پنج ‎بار در روز اتفاق می‌افتد، برنامه‌های پیاده‌روی فضایی خود را لغو می‌کند. تا امروز دلیل این مشکلات به‌طور کامل مشخص نشده‌اند. هرچند دانشمندان بر این باورند که تراکم و تجمع تابش‌های اطراف زمین در این ناحیه، مسبب این وقایع است ولی هیچ‌گونه نظر قطعی و مستندی درباره چگونگی این حوادث ندارند. محل رفت‎وآمد یوفوها و حیوانات عجیب «مثلث بریج‌واتر»، منطقه‌ای به مساحت 322کیلومتر مربع در جنوب ماساچوست است. در این منطقه حوادث فرازمینی، فعالیت‌های غیرطبیعی و غیرعادی بسیاری گزارش شده که سال‌هاست باعث شگفتی و تعجب شده‎است. مثلا از صد‌ها سال گذشته داستان‎هایی مبنی بر مشاهده یوفو‌ها، موجودات عجیب‎وغریب و ارواح گزارش شده‎است. اولینش مربوط به دیده شدن اشیای پرنده‌ای مرموز در سال 1760 بود. در مورد عجیب دیگری در شب هالووین سال 1908 دو فرد که از این ناحیه عبور می‌کردند، ادعا می‌کنند در آسمان نور شدیدی مانند فانوس دریایی دیده‎اند که بعد از چند دقیقه ناپدید شده‎ است. از سال 1970 میلادی هم چندین مورد مبنی بر دیده ‎شدن موجودی پرمو شبیه به میمونی بزرگ‌جثه و پرندگانی بااندازه غیرمعمول و درحال نبرد با یکدیگر گزارش شده‎ است. در سال 1976 مردی مدعی شد که سگی عظیم با چشمان قرمز، دو اسب او را کشته ‎است. علاوه‎بر این‌ها، موارد متعدد قطع عضو حیوانات هم دیده شده ‎است. مردم منطقه افرادی با افکار شیطانی را مسئول این اتفاق می‌دانند.
منطقه گم‎شده‎ها ناپدید شدن پی‌در‌پی آدم‌ها بی‌هیچ رد و نشانی بین سال‌های 1945 تا 1950 در یکی از آرام‌ترین نقاط آمریکا معروف به مثلث «بنینگتون» واقع در ایالت ورمانت اتفاق افتاده‎است. در نوامبر 1945، «میدی ریوِرز» 75 ساله به همراه گروهی از شکارچیان در مسیر بازگشت، کمی از افراد گروه جلو می‌زند و بعد از آن هیچ‎وقت اثری از او دیده‎ نمی‎شود. چند سال بعد در 1949 «جیمز تتفورد» سوار اتوبوس می‎شود تا بعد از دیدار با والدین‎اش به سمت خانه برگردد. چند شاهد او را قبل از رسیدن به مقصد در اتوبوس دیده‎بودند اما زمانی که اتوبوس به پایان خط رسید، اثری از جیمز نبود در حالی‎ که چمدانش همچنان داخل اتوبوس قرار داشت. در بین این ناپدیدشدگان، گم شدن «پائولا وِلدن» 18ساله در سال 1946 بیش از بقیه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. او در یکی از روزهای سپتامبر به دوستانش اطلاع می‌دهد که برای پیاده‌روی به جنگل نزدیک کالج می‌رود و هیچ‎وقت به خوابگاه برنمی‌گردد. پلیس به کمک تیمی 50نفره برای جست‎وجوی او به جنگل می‌رود و پس از پنج روز فقط تکه‌ای از لباس او روی یکی از درختان دیده می‌شود. موجودات فضایی، قاتل زنجیره‌ای یا حتی غول پاگنده از حدس‌های مطرح‎شده در این زمینه هستند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها