اعمال نرخ عوارض ورود خودرو‌های پلاک ملی به جزیره قشمجعفر پاکنژاد افزود: براساس قانون نرخ عوارض ورود خودور‌های پلاک ملی به جزیره قشم امسال اعمال می‌شود.
وی گفت: از سال ۷۳ تاکنون مصوبه هیات دولت مبنی پرداخت نرخ عوارض ورود خودرو‌های پلاک ملی به قشم تاکنون اجرا نشده است.


وی افزود: تعرفه مربوط به پلاک خودرو‌های ملی در مبدا ورودی از بندر پهل بندر خمیر به بندر لافت در جزیره قشم با عوارض ورودی با این جزیره جمع و اعمال می‌شود.
وی افزود: عوارض ورود خودرو به قشم سهم دهیاری، بیمه، شورای پهل، شورای اسلامی لافت و سازمان منطقه آزاد است.


پاکنژاد گفت: با اضافه شدن مبلغ عوارض یکبار تردد، از این پس هر خودرو سواری در مبدا ورودی به قشم در بندرپهل ۱۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت می‌کند.
وی افزود: در بدو ورود به جزیره قشم انواع تریلی با احتساب عوارض پلاک ملی، ۱۸۳ هزار و ۴۶۰ تومان، اتوبوس ۱۸۸ هزار و ۸۷۵ تومان، کامیون ده چرخ ۱۳۸ هزار و ۴۰ تومان، مینی بوس ۱۲۷ هزار تومان، کامیونت، و خاور هم ۱۰۹ هزار و ۲۲۰ تومان پرداخت می‌کند.
وی افزود: براساس مصوبه هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم خانواده شهدا، قشموندان و افراد دارای کارت شهروندی جزیره از پرداخت عوارض یکبار تردد معاف هستند.


مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم گفت: مبالغ مربوط به ورود خودرو‌ها به جزیره قشم در پرتال سازمانی سایت منطقه آزاد قشم به آدرس Portal.Qeshm.ir در بخش شفاف سازی بارگزاری شده است.